Anasayfa /  Foto Galeri

Bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den yoğun kar uyarısı | 19 Ocak 2021 hava durumu

Meteoroloji'den gelen son dakika hava durumu tahmin raporlarına göre, kar yağışı ile buluşan İstanbul'un ardından birçok il için uyarı yapıldı. Vatandaşların internette aradığı İstanbul'da hava nasıl olacak? İstanbul'a kar ne zaman yağacak? İstanbul'a kar yağacak mı? Ankara'da hava nasıl olacak? Ankara'ya kar ne zaman yağacak? İzmir'de hava nasıl olacak? Bugün hava nasıl olacak? sorularının cevabı haberin detayında. İşte 19 Ocak 2021 Salı hava durumu tahminleri...

Bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den yoğun kar uyarısı | 19 Ocak 2021 hava durumu - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in doğusu, Batı Karadeniz kıyıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya'nın kuzey kesimleri, Samsun, Rize, Artvin çevreleri ve Trabzon'un doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Akdeniz kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların; Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Şanlıurfa, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Ülkenin iç kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den yoğun kar uyarısı | 19 Ocak 2021 hava durumu - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI: 

Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den yoğun kar uyarısı | 19 Ocak 2021 hava durumu - Sayfa 3

RÜZGAR: 

Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den yoğun kar uyarısı | 19 Ocak 2021 hava durumu - Sayfa 4

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI:

Yağışların Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Şanlıurfa, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi, don ve çığ tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.