Anasayfa /  Foto Galeri

Bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den sağanak uyarısı | 29 Aralık 2020

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından illere ait hava durumu tahminleri açıklandı. 29 Aralık 2020 Salı günü için Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege ile Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Antalya ve Isparta çevreleri ile Burdur'un doğusunun yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. İşte 29 Aralık 2020 Salı hava durumu

Bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den sağanak uyarısı | 29 Aralık 2020 - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege ile Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Antalya ve Isparta çevreleri ile Burdur'un doğusunun yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor.

Bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den sağanak uyarısı | 29 Aralık 2020 - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI:

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den sağanak uyarısı | 29 Aralık 2020 - Sayfa 3

RÜZGAR:

Genellikle güney ve güneybatı, Güneydoğu Anadolu'da kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den sağanak uyarısı | 29 Aralık 2020 - Sayfa 4

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, Edirne ve Çanakkale ile zamanla Kırklareli çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

BALIKESİR °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu

EDİRNE °C, 17°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

İSTANBUL °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu

KOCAELİ °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu