Anasayfa /  Foto Galeri

Bu illerde yaşayanlar dikkat! 11 Mayıs Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji 11 Mayıs Çarşamba hava durumu raporunu yayımladı. Peki, Bugün hava nasıl olacak? İşte, Meteoroloji İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 11 Mayıs 2022 hava durumu raporu...

Bu illerde yaşayanlar dikkat! 11 Mayıs Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu (Elazığ hariç) ile Adıyaman'ın batısının yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Afyon, Uşak, Denizli, Isparta, Burdur, Kütahya'nın güneyi ile İzmir, Manisa ve Aydın illerinin doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Bu illerde yaşayanlar dikkat! 11 Mayıs Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Bu illerde yaşayanlar dikkat! 11 Mayıs Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı - Sayfa 3

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile zamanla Akdeniz Bölgesinde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bu illerde yaşayanlar dikkat! 11 Mayıs Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı - Sayfa 4

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Afyon, Uşak, Denizli, Isparta, Burdur, Kütahya'nın güneyi ile İzmir, Manisa ve Aydın illerinin doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.