Anasayfa /  Ekonomi

Bitcoin yatırımcılarına kötü haber! 12 bin dolara gerileyecek...

2022 yılında yatırımcısını üzen Bitcoin'le ilgili çok önemli iki açıklama birden geldi. Bitcoin'in 100 bin dolara çıkacağı zamanı açıklayan SkyBridge Capital‘in kurucusu Anthony Scaramucci, toparlanma için tarih verirken ünlü yatırımcı Bill Tai ise 12 bin dolara gerileyeceğini iddia etti.

Abone ol
Abone ol 16 Ocak 2023 23:27

2023 yılı ile birlikte kripto para piyasalarındaki yükseliş ivmesi dikkat çekiyor. Cuma gününden bu yana Bitcoin'de yüzde 10'luk artış kaydedildi.

2023 yılının ilk iki haftasında ise artış oranı yüzde 30'u buldu.

Bitay Araştırma Departmanı Analisti Alper Samet Yorak yaptığı analizleri açıkladı. Yorak, "Bitcoin hafta sonu boğa piyasasına giriş yaptı" ifadelerini kullandı.

Ancak yurt dışından çok farklı bir açıklama da geldi. Açıklamada Bitcoin'in patlama yapacağı ama önce gerileyeceği belirtildi ve bunun için de tarih verildi.

SkyBridge Capital‘in kurucusu Anthony Scaramucci, gelecek 2-3 yılda Bitcoin fiyatının 50 bin -100 bin dolar seviyesinde işlem görebileceğini söyledi.

SkyBridge Capital‘in kurucusu Anthony Scaramucci, 2023 yılının bitcoin için bir "toparlanma yılı" olacağını ve gelecek 2-3 yılda Bitcoin fiyatının 50 bin -100 bin dolar seviyesinde işlem görebileceğini söyledi.

CNBC tarafından St Moritz'de düzenlenen konferansta konuşan isimlerden biri olan Scaramuchi, "Risklerden bahsediyoruz, ancak bitcoine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bloomberg HT'deki habere göre aynı konferansa katılan yatırımcılardan Bill Tai ise, bitcoin fiyatında hala biraz aşağı yönlü bir hareket beklediğini söyledi. Bitcoin fiyatının buralarda dip yapması olasılığı bulunduğunu ifade eden Tai, fiyatın tekrar zıplamadan önce 12 bin dolar seviyesine kadar gerileyebileceğini de vurguladı.

CoinShares baş stratejisti Meltem Demirörs ise bitcoin fiyatının aşağında 20 bin-15 bin dolar, yukarıda ise 25 bin-30 bin dolar aralığında hareket etmesinin muhtemel olduğunu söyledi.

Demirörs, "Bitcoinde çok fazla zoraki satış kaldığını düşünmüyorum. Ancak yukarı yönlü hareketin oldukça sınırlı olduğunu düşünüyorum, çünkü çok fazla yeni sermaye girişi görmüyorum" dedi.

Etiketler bitcoin
Yorumlar