Anasayfa /  Ekonomi

Bitcoin ve Ethereum bugün ne kadar?

ABD'de kripto paralara ilişkin düzenleme açıklamasının ardından kripto para yatırımcıları Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinde son dakika gelişmelerini yakından takip ediyor. Bitcoin ve Ethereum 4 Ekim 2022 Salı günü kaç dolar oldu? İşte kripto para piyasalarında son durum...

Abone ol
Abone ol 04 Ekim 2022 23:46

ABD'de kripto paralara ilişkin düzenleme açıklamalarının ardından kripto paralarda son durum araştırılıyor. Saat 11.10'da 20 bin doların üzerini gören Bitcoin şu dakikalar yüzde 3,73 primle 19.898 dolardan işlem görüyor. 

Ethereum da benzer şekilde yüzde 4,32 yükselişle 1,346 dolar alış seviyesinde bulunuyor.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Finansal İstikrar Gözetim Konseyi toplantısında yaptığı açıklamada, özellikle geçen yıl kripto varlık sisteminde çok önemli şoklar ve oynaklıkların görüldüğünü anımsattı. Yellen, Konsey'in toplantıda sunulan Dijital Varlıkların Finansal İstikrar Riskleri ve Düzenlemesine İlişkin Rapor'unda, mevcut düzenlemedeki önemli boşlukların belirlendiğini ve eksikliklerin giderilmesi için tavsiyelerde bulunulduğunu dile getirdi.

 Fed Başkanı Jerome Powell da kripto paralarla ilgili değerlendirmesinde merkeziyetsiz finansın dikkatlice düzenlenmesi gerektiğini ifade etmişti.

Yorumlar