Anasayfa /  Foto Galeri

Bill Gates'ten Coronavirüs açıklamaları! Neden...

Microsoft’un kurucu ortağı milyarder Bill Gates, corona virüs pandemisi ile ilgili soruları yanıtladı. Salgının ne zaman biteceğinden aşılar ile insanlara çip takılması spekülasyonlarına kadar birçok soruya yanıt veren Gates, Omicron’dan daha bulaşıcı bir varyantın olası olmadığını ancak bu pandemi sırasında çok şaşırdığını söyledi.

Bill Gates'ten Coronavirüs açıklamaları! Neden... - Sayfa 1

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, corona virüsün geleceği, Omicron varyantı ve ‘insanlara çip taktığına’ dair spekülasyonlar ile ilgili açıklamada bulundu.


Bill & Melinda Gates Vakfı'nın kurucu ortağı olarak, corona virüs pandemisinden çok önce, gelişmekte olan dünyaya aşı getirmek için milyarlar harcayan Gates, Twitter hesabından gelen soruları yanıtladı.

Bill Gates'ten Coronavirüs açıklamaları! Neden... - Sayfa 2

Küresel Sağlık Yönetişimi direktörü ve İskoçya'daki Edinburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde profesör olan Devi Sridhar, Twitter kullanıcılarını Gates'e sormak için sorularını göndermeye davet etti.

İşte o sorulan sorular ve Gates’in yanıtları:

Bill Gates'ten Coronavirüs açıklamaları! Neden... - Sayfa 3

'SALGIN NE ZAMAN BİTECEK?'

"Salgın nasıl ve ne zaman bitecek?" ve "Omicron, 'Covid ile yaşayabileceğimizi' gösteriyor mu? Yoksa 2022'de köşede başka tehlikeli varyantlar mı var?" soruları sorulan Gates, Omicron varyantının özellikle aşılanmamışlar üzerindeki korkunç etkilerine dikkat çekti.

"Ülkeler Omicron dalgasını deneyimledikçe sağlık sistemleri zorlanacak. Ağır vakaların çoğu aşılanmamış insanlar olacak" diyen Bill Gates, "Omicron bir ülkeden geçtiğinde, yılın geri kalanında çok daha az vaka görmeli, böylece Covid daha çok mevsimsel grip gibi tedavi edilebilir" şeklinde konuştu.

Bill Gates'ten Coronavirüs açıklamaları! Neden... - Sayfa 4

OMİCRON'DAN SONRA DAHA KÖTÜ BİR VARYANT VAR MI?

“Omicron'dan sonra bir yerlerde gizlenen daha da bulaşıcı bir varyant var mı?” sorusuna Gates, "Daha bulaşıcı bir varyant olası değil ama bu pandemi sırasında çok şaşırdık" diye yazdı.

Bill Gates, "Omicron, en azından gelecek yıl için çok fazla bağışıklık oluşturacak” derken, “Bir süreliğine Covid için yıllık aşılar yapmamız gerekebilir" ifadelerini kullandı.