Anasayfa /  Foto Galeri

Bill Gates maske takmayanları bakın kimlere benzetti

Dünyanın en zengin ikinci insanı unvanını elinde bulunduran, Microsoft'un kurucusu Bill Gates, corona virüs salgını hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Bill Gates maske takmayanları bakın kimlere benzetti

Bill Gates maske takmayanları bakın kimlere benzetti - Sayfa 1

Aşı çalışmalarına yaptığı yatırımlarla bilinen Microsoft'un kurucusu Bill Gates, bir kez daha corona virüs (Covid-19) salgını ile ilgili açıklamaları ile gündemde. 

Bill Gates maske takmayanları bakın kimlere benzetti - Sayfa 2

Rashida Jones'un podcast programının ilk konuğu olan Gates salgına karşı mücadelenin en etkin yolunun maske takmak olduğunun altını çizerek insanların bu kurala hala uymamasını anlayamadığını belirtti. 

Bill Gates maske takmayanları bakın kimlere benzetti - Sayfa 3

Business Insider'da yer alan habere göre, yapılan bilimsel araştırmaların maske kullanımının hayati önemini kanıtladığını hatırlatan Gates, insanların bu kurala tepki göstermesine anlam veremediğini belirtti. 

Bill Gates maske takmayanları bakın kimlere benzetti - Sayfa 4

"İnsanlara pantolon giymeleri söyleniyor ve herkes bu kurala uyuyor" sözleri ile maske kullanmayanları eleştiren Gates, maske takmanın en az kıyafet giymek kadar doğal bir şey oladuğunun altını çizdi. Gates ayrıca maske takmayanları nüdistlere  benzetti.