Anasayfa /  Güncel

Bilim Kurulu Üyesinden Kabine Toplantısı öncesi önemli açıklama

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nda somut tedbirlerin hayata geçirilmesinin tavsiye edilmesi sonrası gözler bugünkü Kabine Toplantısı'na çevrildi. Kritik toplantı öncesi açıklamalarda bulunan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, bu akşam açıklanmasını beklediği bazı 'yasakları' açıkladı.

Abone ol
Abone ol 17 Kasım 2020 18:18

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, dün olağanüstü toplanan kurulda hangi yasakların tartışıldığını ve bugünkü Kabine Toplantısı sonrası hangi yasakların çıkabileceğini açıkladı. "Gerçek vaka sayıları bize de verilmiyor. Tabloya bakmakla yetiniyoruz" diyen Prof. Dr. Özlü, "Açıklanan rakamlar ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

'AKŞAMA O YASAKLARDAN HABERİMİZ OLUR'
"Bulaşmada en önemli faktör kapalı alanlarda hastalığın yayılması. Sokaklarda caddelerde, merkezlerde, kafelerde, restoranlarda, AVM'lerde ortaya çıkan kalabalıklaşmayı azaltacak tedbirler kaçınılmaz gibi duruyor" diyen Tevfik Özlü, "Tabi ki bunların kapsamı hükümet tarafından belirlenecek. Bilim Kurulu'ndan en hafiften en ağıra önlemler tartışıldı. Akşam itibarıyla bazı uygulamalardan haberimiz olur." dedi.

İşte Tevfik Özlü'nün A Haber'de yaptığı açıklamalardan satır başları:

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI
Şimdiye kadar alınan tedbirlere uyulsaydı şimdi bu kadar sıkıntı yaşamazdık fakat maalesef tedbirlere uyulmadı. Sokaklardaki, toplu taşımadaki kalabalığı azaltacak önlemler alınmalı.

Keyfi sokağa çıkma ile ilgili bazı kısıtlamalar gelebilir. İşi olmayanın sokağa çıkması şu durum için çok doğru değil. Bu yönde bazı kararlar alınabilir. Bu önlemler sadece sokağı değil toplu taşımadaki kalabalığı da azaltacak.

 

Yorumlar