Anasayfa /  Güncel

Bilim Kurulu üyesi uyardı! Pazartesi ve Cuma günlerine dikkat

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, "Alışverişe, pazar yerlerine, marketlere zorunlu değilse pazartesi veya cuma değil hafta ortalarında gidelim" dedi. Twitter hesabından uyarılarda bulunan Özlü, salgının devam ettiğini belirtti.

Abone ol
Abone ol 10 Mayıs 2020 23:45

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 11 Mayıs Pazartesi gününden itibaren uygulamaya konulacağını açıkladığı normalleşme adımları kapsamında, berberler, kuaförler, güzellik salonları, alışveriş merkezleri açılacak.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü de Twitter hesabından corona virüsü salgınına karşı vatandaşları uyardı

Özlü, şunları belirtti:

Alışverişe, pazar yerlerine, marketlere zorunlu değilse Pazartesi veya Cuma değil hafta ortalarında gidelim. Telaş etmeyelim, sabırlı olalım. Sırayla, sosyal mesafeyi koruyarak, birbirimize saygı göstererek hızlıca işimizi görelim.

Vakit geçirmek için dışarıya çıkmayalım, keyif alışverişi yapmayalım. Sadece zorunlu ihtiyaçlarımızı karşılamak için dışarıya çıkalım. Havalandırmanın iyi olmadığı, insan yoğunluğu fazla olan kapalı alanlardan kaçınalım. Maskemizi usulüne uygun şekilde takalım.

Salgın devam ediyor. Bugün 1542 kişi hastalandı ve 47 yurttaşımızı kaybettik.

 

Yorumlar