Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Bilal Erdoğan, Ensar Vakfı'nın yeni binasını açtı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Ensar Vakfı'nın Kocaeli'ndeki yeni binasının açılışına katıldı. Erdoğan, "Kurumlarımızın itibarsızlaştırılmasına müsaade etmemeliyiz" dedi. Erdoğan burada yaptığı konuşmada kurucusu olduğu TÜGVA'ya yönelik iddialara üstü kapalı bir şekilde yanıt verdi.

Abone ol
Abone ol 14 Ekim 2021 20:38

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Ensar Vakfı'nın Kocaeli'deki yeni binasının açılışına katıldı. Erdoğan, "Kurumlarımızın itibarsızlaştırılmasına müsaade etmemeliyiz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TÜGVA kurucusu Bilal Erdoğan, Ensar Vakfı'nın Kocaeli'deki yeni binasının açılışına katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada kurucusu olduğu TÜGVA'ya yönelik iddialara üstü kapalı bir şekilde yanıt verdi.

  "Geçmişini sahiplenmeyen kendi geleceğini değil başkalarının ancak geleceğini inşa edebilir" diyen Erdoğan, "Başkalarının ancak geleceğine hizmet edebilir. Mesele aslında basit bu topraklar üzerinde kardeşçe, bu toprakları bu topraklar yapan değerler etrafında asgari müştereklerimiz etrafında pekala yaşarız ama bunu bizim düşmanlarımız istemiyor" diye konuştu.

"MÜSAADE ETMEMELİYİZ"

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

Sanki oradan başlıyor iş. Eskiden de bugün de maalesef bu topraklarda bu huzurun, bu dik duruşun, bu güçlenmenin olmasını istemeyen odaklar elbette içeride kendi maşalarını bulup bunları seferber ediyorlar. Biz buna karşı uyanık olmak zorundayız. Haberdar olmak zorundayız. Kurumlarımızın itibarsızlaştırılmasına müsaade etmemeliyiz. Ensar Vakfı bir kurum, İlim Yayma Cemiyeti, İlim Yayma Vakfı bir kurum, imam hatipler bir kurum. Ülkemizin bir sürü böyle kurumları var.

Yani emekle imkanla seferberlikle gönüllükle inşa edilmiş kurumlar. Bunların hepsinin sevenleri var. Bunların hepsinin arkasında insanlar var. Siz bu kurumları tahkir ettiğiniz zaman yüzbinlerce insanı aynı zamanda üzüyorsunuz. On binlerce insana hakaret etmiş oluyorsunuz, iftira etmiş oluyorsunuz. Onun için bunun bu kadar kolay bu kadar ucuz olması lazım. Onun için belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Hakikaten bu algı çalışmalarına bakmadan doğru bildiğini yapmış ve Ensar Vakfının bu çalışmalarını desteklemiş.

Yorumlar