Anasayfa /  Dünya

Biden, İngiltere, Fransa ve Almanya başbakanlarıyla görüştü

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırıları 12'inci gününde devam ederken, ABD Başkanı Joe Biden; İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile videokonferans yoluyla görüştü. Görüşmede, Rusya-Ukrayna savaşı ele alındı.

Abone ol
Abone ol 07 Mart 2022 23:33

Rusya-Ukrayna savaşının 12. gününde çatışmalarla sürüyor. Batı ülkeleri ise Rusya'ya karşı yaptırımlarla önlem almaya çalışıyor. İkili görüşmeler de Rusya'nın ilerlemesi ile sıklaştı. ABD Başkanı Joe Biden; İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile videokonferans yoluyla gerçekleştirdiği görüşmede Rusya-Ukrayna savaşını ele aldı.

Beyaz Saray tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Liderler, Ukrayna’yı sebepsiz ve haksız işgalinin Rusya’ya olan maliyetini artırmaya devam etme kararlılıklarını teyit ettiler. Ayrıca Ukrayna’ya güvenlik, ekonomik ve insani yardım sağlamaya devam etme taahhütlerinin de altını çizdiler. Ek olarak Ukrayna ve Rusya devlet başkanları ile son zamanlardaki ilişkilerini tartıştılar” denildi.

Yorumlar