Anasayfa /  Foto Galeri

Benzine zam geldi! 23 Aralık güncel benzin, motorin ve LPG fiyatları

Benzin ve motorin fiyatında indirim ve zam haberleri peş peşe geliyor. Vatandaşlar 23 Aralık 2022 cuma günü İstanbul, Ankara, İzmir LPG, mazot, akaryakıt, motorin ve benzin fiyatları düştü mü, yeni indirim geldi mi, 1 litre fiyatı ne kadar, kaç TL oldu?" sorularına yanıt aramaya başladı. Peki, Benzin fiyatı ne kadar, kaç TL oldu, indirim geldi mi, ne zaman gelecek? İşte detaylar...

Benzine zam geldi! 23 Aralık  güncel benzin, motorin ve LPG fiyatları - Sayfa 1

Brent petrol fiyatları ve döviz kurunda yaşanan hareketlilikten etkilenen akaryakıt fiyatlarında güncel rakamları araç sahiplerinin gündeminde yer alıyor. Son günlerde yapılan üst üste indirimler sonrasında yeni indirim ve zam haberleri yakından takip ediliyor. İşte benzin fiyatlarında son durum ile 23 Aralık güncel akaryakıt fiyatları...

Benzine zam geldi! 23 Aralık  güncel benzin, motorin ve LPG fiyatları - Sayfa 2

PETROL FİYATLARI YÜKSELİŞE GEÇTİ
Küresel durgunluğun piyasalardaki fiyatlaması ve Fed ile ECB’nin faiz artışlarına devam etmesiyle 75 dolara gerileyen Brent petrol geçen hafta 80 dolar üzerine çıktı. Bu hafta ise 84 dolara çıkan fiyat toparlanma göstermeye devam ediyor. Küresel petrol fiyatlarındaki dalgalanma ile sürekli değişim gösteren yurt içi akaryakıt fiyatlarına en son geçen hafta indirim yapılmıştı. Bu hafta ise Brent petrolün yükselişe geçmesiyle fiyatlarda artışa gidildi.

Benzine zam geldi! 23 Aralık  güncel benzin, motorin ve LPG fiyatları - Sayfa 3

BENZİNE YİNE ZAM GELDİ
Hafta sonu benzine 61 kuruş indirim yapılmış ve İstanbul’da benzin litre fiyatı 17,96 TL’ye gerilemişti. Motorine ise yapılan 77 kuruşluk indirimle litre fiyatı 22,03 TL’ye indi. Bu gece yarısından itibaren benzine 67 kuruş zam yapılırken, motorinde değişim olmadı.

Benzine zam geldi! 23 Aralık  güncel benzin, motorin ve LPG fiyatları - Sayfa 4

BENZİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLDU?

Zammın ardından benzinin litresi İstanbul'da 18 lira 62 kuruşa, Ankara'da 18 lira 84 kuruşa, İzmir'de ise 18 lira 82 kuruşa çıktı.