Anasayfa /  Güncel

Bedelli askerlik çıkacak mı? 2016 Askerlik süresi

Bedelli askerlik çıkacak mı? 2016 Askerlik süresi

Abone ol
Abone ol 02 Ağustos 2016 16:17

2016'da bedelli askerlik çıkacak mı sorusunun cevabını Milli Savunma Bakanı Fikri Işık verdi. Bedelli askerlik şartları ne olacak? İşte bedelli askerlikte yaşanan son durumlar...

Binlerce vatandaş bedelli askerlik çıkacak mı sorusunun yanıtını bekliyordu. Milli Savunma Bakanı, 2016 bedelli askerlikteki son durum ile ilgili son noktayı koydu. İşte bedelliyle ilgili gelen son haber... Olağanüstü bir süreçten geçildiğini vurgulayarak 30 Ağustos'ta tören yapılmayacağını duyuran Bakan Işık, "Şu anda bedelli askerlik gündemimizde yok" diyerek bedelli askerlik tartışmalarına noktayı koydu.

ASKERLİK SÜRESİ KISALIYOR

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım önceki gün askerlik süresi ile ilgili açıklama yaptı. Ancak 2016 askerlik kaç ay olacak sorusunun cevabı henüz netleşmedi.

Binali Yıldırım, askerlik süresi ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Askere, silah altına alma işi devam edecek. Orada bir aidiyet oluşması lazım ama bunun sadece askerlik iklimine alışmak amacıyla olması, onun ötesinde bir rolünün olmaması lazım. Ayrıca değerlendireceğiz; şu anda onun kararını vermiş değiliz. Muhtemelen süreler daha kısalacak, sayı azalacak. Jandarma dahil, belirli bir takvim içerisinde silah altına alınmış askerlik hizmetini yapan hiçbir askeri, terörle mücadelede, askerlik, güvenlik işinde çalıştırmayacağız. Kadro ihtiyacı azalıyor, harp okulları kapatılıyor, MSB yeniden yapılandırılıyor, uzman orduya geçiliyor."

Etiketler Bedelli askerlik
Yorumlar