Anasayfa /  Foto Galeri

Bayramdan sonra ne olacak? Bakan Koca açıkladı

Vakaların yüzde 75'i alarm zillerinin çaldığı 20 ilde toplanırken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da 17 günlük tam kapanmanın ardından ramazan bayramı sonrası alınacak yeni önlemlere dair dikkat çeken bir açıklama yaptı. İşte koronavirüs salgınıyla ilgili son dakika gelişmesinin tüm detayları...

Bayramdan sonra ne olacak? Bakan Koca açıkladı - Sayfa 1

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı ikna ekiplerinin de katkısıyla sırası gelenlerde aşı olma oranının yükseldiğini açıkladı. Bakan Koca, önceki gün Kabine toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bayramdan sonra ne olacak? Bakan Koca açıkladı - Sayfa 2

Bu hafta veteriner hekimlerin aşılanmasına başlandığını, ardından yaş grubuna göre avukatların aşılanmasına geçileceğini belirten Koca, aşı ikna ekiplerinin devreye girmesiyle birlikte sırası geldiği halde aşı olmayanların sayısında düşüş yaşandığını söyledi.

Bayramdan sonra ne olacak? Bakan Koca açıkladı - Sayfa 3

65 yaş üstünde aşı olanların oranının daha önce yüzde 76,4 olduğunu, yani yüzde 23,6’sının sırası geldiği halde aşısını yaptırmadığının tespit edildiğini hatırlatan Koca, “Her geçen gün biz vatandaşımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Yüzde 76’lardaydı biliyorsunuz, şimdi yüzde 83’e çıktı.

Bayramdan sonra ne olacak? Bakan Koca açıkladı - Sayfa 4

İkna ekipleri tek başına değil, ama onların da katkısı var. Aşılı olanların ne şekilde hastalığı hafif geçirdiğini herkes görmeye başladıkça aşıya eğilim daha da artabiliyor” diye konuştu. Vatandaşların hangi nedenlerle aşı olmak istemediği sorusuna Koca, şöyle devam etti: