Anasayfa /  Güncel

Balıkesir'de 1 tonluk uyuşturucu tekneyi batırdı

BALIKESİR'in Ayvalık ilçesinde batan teknedeki 1 ton 126 kilo uyuşturucu madde skunk denize saçıldı. Bir uyuşturucu paketinin kıyıya vurmasıyla ortaya çıkan olayın ardından, lodosun da etkisiyle Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi sahillerine kadar yayılan uyuşturucu paketleri tek tek toplandı. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alınırken, 1 kişinin de arandığı bildirildi.

Abone ol
Abone ol 07 Mayıs 2019 17:59

BALIKESİR'in Ayvalık ilçesi Yellice Adası açıklarında uyuşturucu madde taşınan ahşap tekne battı.Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı yetkilileri, uyuşturucu maddenin piyasa değerinin yaklaşık 66 milyon 300 bin TL olduğunu açıkladı.

Balıkesir'de 1 tonluk uyuşturucu tekneyi batırdı - Sayfa 1

Teknedeki paketler halindeki vakumlanmış uyuşturucu madde, denize dağıldı.Paketlerden birisi, Maden Adası'nın güney kıyısına vurdu.Paketi fark eden bir tekne sahibi, Ayvalık İlçe Jandarma Karakoluna bildirdi.Bölgeye giden ekipler, 26 kilo skunk bulunan paketi buldu.Olayın ardından jandarma ekipleri adada, Sahil Güvenlik ekipleri de denizden ve havadan arama çalışması başlattı.

Balıkesir'de 1 tonluk uyuşturucu tekneyi batırdı - Sayfa 20

Sahil Güvenlik Komutanlığı helikopteriyle Yellice Adası açıklarında ahşap bir teknenin battığı, bölgede uyuşturucu paketlerinin denize yayıldığı görüldü.Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından Ayvalık ilçesi Yellice ve Kamış adaları bölgelerinde yapılan aramalarda, 853 kilo daha skunk ele geçirildi.​Bölgedeki lodosun etkisiyle bazı uyuşturucu paketleri Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi sahillerine kadar ulaştı.14 paket halindeki 210 kilo skunk, Küçükkuyu beldesi ile Assos arasındaki sahil şeridinde jandarma ekiplerince, 37 kilo ise Küçükkuyu beldesi önlerinde denizde Sahil Güvenlik ekiplerince bulundu.

Balıkesir'de 1 tonluk uyuşturucu tekneyi batırdı - Sayfa 20

Yapılan araştırmalarda teknenin V.Y.'ye ait olduğu saptandı.Aşırı yükleme nedeniyle su alarak battığı tespit edilen teknenin sahibi V.Y. ile İ.İ.Ç. adlı kişi gözaltına alındı.Olayla ilgili 1 kişinin daha arandığı bildirildi.Piyasa değeri 66 milyon 300 bin TL.Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde uyuşturucu yüklü geminin batmasının ardından yapılan aramalarda denize dağılan 285 kilo daha skunk bulundu.Böylece ele geçirilen toplam skunk miktarı 1 ton 411 kiloya çıktı.

Balıkesir'de 1 tonluk uyuşturucu tekneyi batırdı - Sayfa 17

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı yetkilileri, uyuşturucu maddenin piyasa değerinin yaklaşık 66 milyon 300 bin TL olduğunu açıkladı.Ayvacık sahillerinden paket paket uyuşturucu madde toplayan jandarma ekipleri, sahilde bekleyen ve olayla bağlantılı oldukları değerlendirilen 6 kişiyi gözaltına aldı.Bu kişilere ait 2 araca da el konuldu.Bir kişinin de arandığı belirtildi.Böylece, Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde gözaltına alınan 2 kişiyle birlikte olayla ilgili gözaltına alınanların sayısı 8'e çıktı.

Balıkesir'de 1 tonluk uyuşturucu tekneyi batırdı - Sayfa 16


Yorumlar