Anasayfa /  Eğitim

Balıkesir hava durumu ! Balıkesirde okullar tatil mi? 25 Şubat Balıkesir kar tatili !

Balıkesir hava durumu ! Balıkesirde okullar tatil mi? 25 Şubat Balıkesir kar tatili !BALIKESİR dün başlayan kar yağışı gece boyunca etkili oldu meteoroloji saatlik Balıkesir hava durumu raporunu yayınladı. Balıkesir'de kar yağışı son dakika haberleri

Abone ol
Abone ol 24 Şubat 2019 16:12

Balıkesir hava durumu ! Balıkesirde okullar tatil mi? 25 Şubat Balıkesir kar tatili !BALIKESİR dün başlayan kar yağışı gece boyunca etkili oldu meteoroloji saatlik Balıkesir hava durumu raporunu yayınladı. Balıkesir'de kar yağışı son dakika haberleri

BALIKESİR hava durumu için meteorolojinin günler öncesinden verdiği tahmin tuttu ve kar yağışı dün akşam etkisini arttırarak gece boyunca devam etti. Sıcaklıkların sert düşmesi ile birlikte kar kalınlığı yer yer 10 cm'yi buldu. Balıkesir'de kar yağışı bugün de etkisini kaybederek devam edecek. Fırtınanın artması ile bu gece özellikle don ve buzlanma olayları görülecek. Yetkilier uyardı. İşte 5 günlük haritalı Balıkesir hava durumu tahmini...

KAR VE BUZLANMA: Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak; Marmara, Batı Karadeniz, Çankırı ile Ankara’nın doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yurdun iç ve doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus bekleniyor.

FIRTINA UYARISI: Rüzgarın kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu, diğer yerlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege ile Batı Karadeniz’in batı kıyılarında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kıyı Ege, Akdeniz'in kıyı kesimleri, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri, Çankırı, Osmaniye, Gaziantep ve Kilis çevreleri ile Ankara'nın doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak; Marmara, Batı Karadeniz, Çankırı ile Ankara’nın doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yurdun iç ve doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu, diğer yerlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege ile Batı Karadeniz’in batı kıyılarında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege ile Batı Karadeniz’in batı kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


Yorumlar