Anasayfa /  Politika /  Ak parti

Bakan Soylu açıkladı: 2 bin 500 kadın polis alınacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Yenimahalle'de seçim çalışmaları sırasında bekçi alımı, jandarma alımı ve polis alımı sürecine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Güven masalarına 2 bin 500 kadın polis alımı için ilana çıkılacağını söyleyen Süleyman Soylu, bekçi alımlarıyla hırsızlık vâkalarının azaldığını söyledi.

Abone ol
Abone ol 22 Mart 2019 19:41

Süleyman Soylu Tek Tek Açıkladı! Polis Alımı, Jandarma Alımı ve Bekçi Alımlarını Arttırdık

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Yenimahalle'de seçim çalışmalarını sürdürdü. Burada polis alımlarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Süleyman Soylu, önceki polis alımlarında kadınlara yeterince yer ayrılmadığına yönelik taleplerin değerlendirildiğini ve güven masalarında görevlendirilmek üzere 2 bin 500 kadın polis alımı yapılacağını söyledi.

2 BİN 500 KADIN POLİS ALIMI AÇIKLAMASI

Bekçi alımlarıyla ilgili, "Bekçiler geldi mi? düdük öttürüyorlar mı, öttürsünler çünkü Sn.Erdoğan bana dedi ki 'Süleyman eğer vatandaşımız gece uyurken bekçi düdüğünü duymazsa hesabını senden sorarım' dedi. Onun için bekçilerimizi alıyoruz. Hırsızlık yüzde 35 düştü. Ankara'da hırsızlık 6-7'ye düşmüş durumda, bunun 5 kat fazlasıydı. " ifadelerini kullanan Süleyman Soylu, yeni alımlara yönelik de açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu, EGM bünyesinde kurulan güven masalarına dikkat çekerek, kadın polis adayların taleplerini hatırlatıp "Şimdi bir şey daha yaptık, güven masaları diye bir masa kurduk. Şimdi burada bir müjde daha veriyorum, oralara 2 bin 500 kadın polis alacağız. Ve onların da alımına çıkıyoruz. Kadınlar az alıyorsunuz diyordu, şimdi sadece onlara 2 bin 500 polisle birlikte, nezaketleriyle, ev sahiplikleriyle beraber vatandaşlarımıza yardımcı olacaklar. İnşallah karakollarımızda her yerde açmaya devam ediyoruz." dedi.

Milletin refahı ve huzuru için personel alımı sayılarının arttırıldığına dikkat çeken İçişleri Bakanı, "Bir taraftan bekçi, bir taraftan jandarma, bir taraftan polis alımı yapıyoruz. Sabah namazına giden amcalarımız huzurlu gidip gelecek, esnaf işini rahat rahat yapacak, yüzlerce mafya örgütünü çökerttik" şeklinde konuştu


Yorumlar