Anasayfa /  Politika

Bakan Gül: Balon ittifakını FETÖ şişiriyor, ipini de Kandil'e veriyorlar

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Millet İttifakı'nın sadece AK Parti'nin gitmesi için oluşturulan bir balon olduğunu belirterek, "Bu balonu FETÖ şişiriyor, ipini de Kandil'e veriyorlar. Bu balon ittifakı 31 Mart'ta söndürülecek" dedi.

Abone ol
Abone ol 09 Mart 2019 19:59

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı. AK Parti milletvekilleri, MHP Milletvekili Muhittin Taşdoğan ve partililerin katıldığı açılışta konuşan Bakan Gül, karşı tarafta yapılan ittifakın sadece AK Parti'nin gitmesi için bir balon olduğunu söyledi. Gül, "Bu balonu FETÖ şişiriyor, ipini de Kandil'e veriyorlar. Bu balon ittifakı 31 Mart'ta söndürülecek" dedi.​'İMAMLARLA DALGA GEÇİYORLAR'CHP Balıkesir Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan ve CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin'in mikrofon açıkken yapılan konuşmalarını da hatırlatarak tepki gösteren Bakan Gül, "Ezan okunuyor. CHP'li bir aday ezana saygıdan sesini kesiyor. O arada mikrofon açık, kendi aralarında konuşuyorlar. Neler söylediklerini duymuşsunuzdur. İmamla, hocayla dalga geçiyor. Oyumu şuna vereceğim, buna vereceğim diyor. Bu milletimiz elinde mikrofon varken değil, mikrofon yokken, bu CHP'nin bu ittifakın ne anlama geldiğini, bunların makyajının olmadığı zamanları da çok iyi biliyor. 31 Mart'ta Cumhur İttifakı'nın yanında dimdik durmaya devam edecektir" diye konuştu.Yerel seçimlerde oyun ve tuzak kurmak isteyenlerin olduğunu belirten Bakan Gül, "Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenler var. İçerde ve dışarıda senaryo yazanlar var. Ama onlara şunları söylüyoruz; bu ülkenin geleceğini Şahinbey'in, Şehitkamil'in torunları belirler" dedi.Konuşmaların ardından Bakan Gül ile beraberindekiler AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Adayı Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını yaptı.Bakan Gül, daha sonra 5 bin 550 metrekare büyüklüğünde inşa edilen ve içerisinde 400 kişilik çok amaçlı salon, sergi salonu, açık amfi alanı, prova salonları, telli çalgılar, vurmalı çalgılar, ses ve piyano atölyeleri bulunan Şehitkamil Sanat Merkezi'nin açılışını yaptı. 

82 MİLYONU KİMSE TEHDİT EDEMEZAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep'in ardından Kilis'te AK Parti'nin seçim koordinasyon merkezinin açılışına katıldı. Açılış için merkez önünde toplanan kalabalığa hitap eden Bakan Gül, Türkiye olarak 82 milyon insana yan bakan veya tehdit edenlere asla müsamaha göstermeyeceklerini söyledi.Kilis'e geçmişte teröristler tarafından sınır ötesinden saldırılar olduğunu hatırlatan Bakan Gül, "Kim Kilis'e, kim Gaziantep'e, kim Türkiye'ye yan bakarsa, bütün hazırlıklarımız, eksiksiz bir şekilde tamdır. Nasıl Zeytin Dalı Harekâtı'nı, nasıl Fırat Kalkanı Harekâtı'nı yaptıysak, yine yaparız. Ama asla ve asla Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, 82 milyonu kimse tehdit edemez; sınır şehri Kilis'ten söylüyorum" dedi.Türkiye'nin güney sınırında tehdit oluşturacak terör koridorunun oluşturulmasına izin vermediklerini ve bundan sonra da vermeyeceklerini dile getiren Bakan Gül, şöyle konuştu:"Bütün derdimiz Kilis'i büyütmek, yüceltmek, huzurumuzu artırmak. Bunu yaparken hiç kimsenin toprağında gözümüz yok. Biz Suriye'nin de toprak bütünlüğünden yanayız. Ama orada güvenli bir bölgenin oluşması, orada tekrar düzenin sağlanması için bütün diplomatik çabalarımızı sürdürüyoruz. Cumhurbaşkanımız ülke ülke temaslarını sürdürüyor. Amacımız Suriye güvenli bir hale dönsün, ekmeğimizi bölüştüğümüz Suriyeli misafirlerimiz ülkelerine güvenli bir şekilde dönsün. Bugüne kadar yaklaşık 315 bin Suriyeli misafirimiz evine döndü. Daha da dönecek, inşallah."Konuşmasının ardından seçim koordinasyon merkezinin açılışını yapan Bakan Gül, daha sonra caddeleri dolaşıp esnafla sohbet etti.


Yorumlar