Anasayfa /  Sağlık

Bakan açıkladı: Mecburi hizmet bitiyor!

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, "Yaptığımız insan kaynağı çalışmalarına göre 2023 yılında pratisyen hekim açığımız tamamlanmış oluyor, açığımız kalmayacak. O nedenle pratisyen hekim arkadaşlarımızdan mecburi hizmeti kaldıracağız 2023’te" dedi.

Abone ol
Abone ol 08 Haziran 2018 18:29

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin tarihi bir dönemden geçtiğini ve 24 Haziran'daki Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi'nin büyük önem taşıdığını belirtti. Türk milletinin bu seçimi 16 Nisan 2017'de yaptığını, 24 Haziran'da sadece milletin aldığı karar gereği yeni sistemin hayata geçirileceğini anlatan Demircan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile artık darbelerin, darbe teşebbüslerinin ve vesayetlerin baskılarının önüne geçileceğini vurguladı.

Türkiye'de son 60 yıl içerisinde birçok kez darbe ve darbe teşebbüsünde bulunulduğunu belirten Demircan, "Her darbe ülkeyi 10 yıl geri götürür ve götürmüştür de. Türkiye hak ettiği kalkınmışlık düzeyini çoktan yakalayabilirdi ama bu darbeler, teşebbüsler, vesayet baskılarıyla Türkiye maalesef hak ettiği kalkınmayı yakalamada zaman kaybetti." diye konuştu. Bakan Demircan, artık Türkiye'de zihniyet değişiminin yaşandığını vurgulayarak, "Uygulamada güzellikler yaşanıyor ama sistemin de düzelmesi lazım. Bozuk bir araçla şoför ve üzerindeki insanlar ne kadar iyi olursa olsun fazla hız yapamazsınız. Bu sistemi düzeltmek gerek. İşte şimdi sistemi düzeltmek için adım atıldı" ifadelerini kullandı.

YENİ BİR SİSTEMİ İNŞA EDECEĞİZ"

24 Haziran'daki seçimde vatandaşların hem cumhurbaşkanını hem de Meclisi belirleyeceğine değinen Demircan, başkanın güçlü olması için Meclis'teki çoğunluğu da elinde bulundurması gerektiğini bildirdi. "24 Haziran'da önümüze iki pusula, bir zarf verilecek. Bu pusulalardan bir tanesi cumhurbaşkanlarının isminin ve resminin olduğu pusula. Orada sorun yok. Orada hep beraber milletimiz tanıdığı, bildiği, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ın olduğu yere mührü basacak" diyen Demircan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Şimdi şunu üretmeye çalışıyorlar; 'tamam' diyorlar, 'Recep Tayyip Erdoğan'ı seçin de milletvekillerinde?' Arkadaşlar biz yeni bir sistemi inşa edeceğiz. Bu sistemin mevzuatı, kurumları, bu yeni oluşacak Meclis eliyle oluşacak. Siz, 'parlamenter sisteme gideceğim' diyenlere o Meclisi verirseniz başkan bir tarafa Meclis öbür tarafa gider. Bunda Türkiye kaybeder, zaman kaybederiz. Eğer biz orada cumhurbaşkanı ile uyum içinde çalışacak yeni sistemi en iyi şekilde kuracak Meclisi tesis edersek, biliniz ki geleceğimizi çok daha güvenceli, çok daha güzel bir noktaya getirmiş oluruz. Yapmamız gereken budur. Güçlü başkan, güçlü Meclis elbette ki güçlü Türkiye'yi inşa edecektir."


Etiketler 2023
Yorumlar