Anasayfa /  Hava durumu

Bahar havası geliyor! Hafta sonu hava nasıl olacak?

Meteoroloji'nin tahminlerine göre, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz’in batısı ile Eskişehir, Rize, Artvin, Ardahan, Van ve Hakkari çevreleri yağışlı geçecek. Yeni haftada sıcaklıkların yükseleceği tahmin ediliyor.

Abone ol
Abone ol 14 Şubat 2020 20:09

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Bolu, Malatya, Ankara ve K. Maraş'ın yüksek kesimleri, Adıyaman, G. Antep ve Kilis çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren İzmir'in güney kesimleri Aydın ve Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli, güneydoğu kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların gece saatlerinden itibaren İzmir'in güney kesimleri, Aydın ve Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerinde çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KAR ERİMELERİNE DİKKAT! Doğu Karadeniz Bölgesinin 500 metre altında yüksekliğe sahip yerlerinde kar erimeleri beklenmektedir. Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’in yüksek kesimlerinde kar yağışlarının, kıyı kesimlerde yağmur ve kar erimelerinin oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğu kesimleri ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE 7°C, 12°C
Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

İSTANBUL 7°C, 10°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

KIRKLARELİ 6°C, 11°C
Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

KOCAELİ 7°C, 10°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren İzmir'in güney kesimleri, Aydın ve Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor

DENİZLİ 7°C, 10°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

İZMİR 11°C, 13°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren güney kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

KÜTAHYA 2°C, 6°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

MUĞLA 7°C, 10°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batı kesimleri ile yarın Osmaniye, K. Maraş ve Hatay çevrelerinin yağmurlu, K. Maraş'ın yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 8°C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 11°C, 13°C
Çok bulutlu ve gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı

HATAY 4°C, 7°C
Çok bulutlu, yarın aralıklı hafif yağmurlu

ISPARTA 3°C, 6°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde Eskişehir çevrelerinin, yarın bölgenin batı kesimlerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 1°C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kısa süreli ve hafif yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

ESKİŞEHİR 2°C, 5°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

KAYSERİ -3°C, 3°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu

SİVAS -11°C, -2°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Zonguldak, Bartın, Düzce ve Karabük çevrelerinin yağmurlu, Bolu çevrelerinin karla karışık yağmur, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 2°C, 6°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

DÜZCE 6°C, 10°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

KASTAMONU -2°C, 5°C
Çok bulutlu

ZONGULDAK 8°C, 10°C
Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA 1°C, 10°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu

SAMSUN 6°C, 15°C
Parçalı bulutlu

TOKAT -2°C, 7°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu

TRABZON 4°C, 12°C
Parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra Malatya çevrelerinin hafif karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM -16°C, -2°C
Parçalı bulutlu

KARS -18°C, -2°C
Parçalı bulutlu

MALATYA -8°C, -4°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra hafif kar yağışlı

VAN -15°C, -1°C
Parçalı, yarın zamanla çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, yarın G. Antep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Ş. Urfa çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR -7°C, 3°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu

GAZİANTEP -1°C, 2°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın aralıklı hafif kar yağışlı

SİİRT -5°C, 4°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu

ŞANLIURFA 1°C, 5°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın aralıklı hafif yağmurlu

 

Yorumlar