Anasayfa /  Keyifli Haberler

Aynı Doktor

Abone ol
Abone ol 26 Şubat 2019 09:44

Aynı DoktorBunalıma giren bir rahip, bir ruh doktoruna gitmiş. Rahibi sabırla dinleyen ruh doktoru, demiş ki– Bir doktor olarak sana şunları öneriyorum; birkaç gün için, üzerinden bu elbiseleri çıkar, alelade insanlar gibi giyin, büyük şehre git, keyfince yaşa. Doktorun tavsiyelerine uyan rahip, uçağa atladığı gibi Londra’ya gitmiş. Orada gününü gün eden rahip, güzel yemekler yemiş, güzel filmler, müzikaller izlemiş ve bir gece bir üstsüzler barına uğramış. Boş bir masaya oturan rahibin yanına bikinisinin sadece altını giymiş olan harika bir sarışın gelmiş ve sormuş:– Ne içersiniz muhterem peder?Panikleyen rahip, telâşla sormuş:– Rahip olduğumu nerden anladınız?Harika sarışın garson kız eliyle sus işareti yapmış, sağı solu kontrol ettikten sonra, rahibin kulağına eğilip şöyle demiş:– Sakin ol, aman kimseye çaktırma; ben Rahibe Terasa. Benim doktorum da aynı!..BONUS FIKRAKAVAK İLE KABAK

Kavak ağacının yanında bir kabak filizi boy göstermiş. Bahar ilerledikçe bitki kavak ağacına sarılarak yükselmeye başlamış. Yağmurların ve güneşin etkisi ile müthiş hızla büyümüş ve neredeyse kavak ağacıyla aynı boya gelmiş. Bir gün dayanamayıp sormuş kavağa:

– “Sen kaç ayda bu hale geldin ağaç?”

– “On yılda” demiş kavak.

– “On yılda mı” diye gülmüş ve çiçeklerini sallamış kabak.

– “Ben neredeyse 2 ayda seninle aynı boya geldim bak.”

– “Doğru” demiş ağaç.

– “Doğru”

Günler günleri kovalamış ve sonbaharın ilk rüzgârları başladığında kabak önce üşümeye başlamış sonra yapraklarını düşürmeye, soğuklar arttıkça da aşağıya doğru inmeye başlamış. Sormuş endişeyle kavağa:

– “Neler oluyor bana ağaç?”

– “Ölüyorsun” demiş kavak.

– “Niçin?”

– “Benim 10 yılda geldiğim yere 2 ayda gelmeye çalıştığın için.”

BEYAZ SAÇLAR

Küçük çocuk bir gün annesine sormuş;

– Anneciğim, senin kafandaki saçların neden beyazlıyor?

Annesi;

– Yavrum, sen beni her üzdüğünde saçımın bir teli beyazlıyor, elbette bir sebebi var!

Çocuk annesinin duyacağı tonda başlamış cevabı yorumlamaya;

Hımm şimdi anlaşıldı, anneannemin saçlarının neden bembeyaz olduğu!TakmıyorumGenç Doktor ilk kez göreve başlayacağı memleketi Trabzon’a doğru yola çıkmış. Gelen hastalara doğru teşhisi yapabilecek miyim, doğru ilacı yazabilecek miyim diye heyecandan yerinde duramıyormuş.

Görev yapacağı köye gitmiş yerleşmiş. Ertesi gün sağlık ocağında hastalarını beklemeye başlamış.

İlk hastası Temel gelmiş. Tanıdığı birini görünce mutlu olmuş genç doktor.

Kısa bir sohbetten sonra Temel’i muayene etmiş, şikayetlerini dinlemiş. Temel ishal olduğunu tuvaletten çıkamadığını anlatmış.

Genç doktor ilacı yazacak ama ilk günün heyecanıyla ilacın ismi bir türlü aklına gelmemiş. Yanlışlıkla depresyon tedavisinde kullanılan bir ilaç yazmış. Bu ilaç kullanan kişinin mutlu olmasını hiç bir şeyi kafasına takmamasını sağlıyormuş.

Aradan bir süre geçtikten sonra Temel’i merak edip köyün kahvesine gitmiş.

Bakmış Temel kahvehanedekileri gülmekten kırıp geçiriyor. Şakalar, fıkralar, komiklikler…

Yanına gitmiş;

– Temel ishal durumun nasıl?

– İshalim eskisi gibi doktor. Her yerimi b.k götürüyor ama hiiç kafama takmayrum daaa

***

Ülkece Temel’in durumunda gibiyiz sanki.

Ekonomi kötü, Döviz sürekli dalgalı, her şeye en az %30 zam geldi. Hatta bazı ürünlere %200 zam geldi. Ama keyfimiz yerinde nedense!

Hiç kimse kıyafet alışverişinden geri kalmıyor.

Kafeler dolu. Restaurantlar yemek vakitlerinde tıklım tıklım. Lüks mağazalar aynı hızda satış yapıyor. Gezmeler, tatiller ve daha nicesi…

Üretim yapılmalı, tasarruflu olmalıyız diyoruz. Ama tüketim sınırlarını zorlamaktan geri kalmıyoruz.

Ülkece bize de mi depresyon ilacı yazdılar!

Altımızı b.k götürüyor, biz hala nelerin derdindeyiz!En Hızlı Kim?Zengin adam Ferrarisiyle yolda giderken bir bakmış ki yolda iki tatlı yaşlı çift Anadol marka arabaları ile yolun kenarında durmuş umutsuz bir şekilde bozulan araçlarına yardımcı olmaları için diğer arabalara işaret ediyorlar.

Onları orada bırakmak vicdanen onu rahatsız edeceği için hemen durmuş ve yardım teklifi sunmuş

Yaşlı adam “Evladım benzinim bitti bu yüzden kaldık yolda” deyince Ferrarisi olan adam “Sizi en yakın benzinciye bırakabilirim, benzin alır gelirsiniz ve yolunuza devam edersiniz.” demiş.

Yaşlı adam da arabasını burada bırakmayı hiç istemediğini bu yüzden mümkünse arabayı çekerek benzinciye kadar götürmesini istemiş.

Diğer adam da kabul etmiş ve Anadol’u bağlamışlar Ferrarinin arkasına. Yolda giderken Ferrari sahibi bir zaman sonra unutmuş arkada çektiği aracı.

Yolda hız yaparak bir sağa bir sola gitmeye başlamış.

Tabi bizim tatlı ihtiyarlar arkada korku içinde. Yaşlı adam başlamış selektör yapmaya, korna çalmaya.

Kısa süre sonra trafik radyosundan bir haber duyulmaya başlamış;

“Evet sayın dinleyiciler son aldığımız bilgiye göre TEM’de 300 km ile giden bir Ferrari’nin arkasında bir Anadol önünden çekilmesi için ona selektör yapıyor. Eğer o yol üzerindeyseniz Ferrari’ye ve arkasında araç kullanan çılgın amcaya dikkat edin.”Bir KolaTemel bigün cafeye gider.

Garsondan bi kola ister.

Garson getirir kolayı temele verir.

Temel kolayı içtikten sonra hesap ister.

Garson, hesap 3 tl der. Temel cebinden 30 tane 10 krş çıkarır masaya dizer. Garson paraları tam alıcakken temel bi hareketle paraları yere düşürür. Garson içinden küfür ede ede paraları alır yerden.

Temel kıs kıs gülerek ayrılır cafeden…

Ve bu olayı 3 kere tekrarlar.

Garson 4. Gün arkasına alır bodygardı temeli bekler.

Temel gelir ve bi kola ister. Garson getirir kolayı, Temel kolayı içtiktn sonra hesap ister garson arkasna alır bodygardı, hesap 3 tl der. Temelde arkasndaki bodygardı görünce aynı hareketi yaparsam kesin dayak yerim der.

Ve cebinden 5 tl çıkartr buyrun hesap der. Garsonda gülerek parayı alır ve cebinden 20 tane 10 krş çıkarıp yere saçar.

-Buyrun efendim paranızın üstü der. Temel hiç bozuntuya vermeden cebindn 1 tl çıkartıp yere atar ve

-Bi KOLA DAHA GETİR 
Yorumlar