Anasayfa /  Foto Galeri

Ayçiçek yağında kriz! Markete gidenler raftaki notu görünce şok oldu!

Bir markette kaydedilen görüntü şaşkınlık yarattı. Market yetkilileri, hammadde kaynaklı sıkıntıdan dolayı vatandaşlardan sadece 1 adet sıvı yağ almalarını istedi. Raftaki notta, "Hammaddeden kaynaklı üretimde problem bulunmaktadır. Bu nedenle tüm müşterilerimizin faydalanması adına satışlarımız 1 adet ile sınırlandırılmıştır" ifadeleri yer aldı.

Ayçiçek yağında kriz! Markete gidenler raftaki notu görünce şok oldu! - Sayfa 1

Türkiye'de marketlerdeki fahiş fiyat tartışmaları devam ederken, sosyal medyada marketlerle ilgili ilginç paylaşımlarda bulunulmaya devam ediyor. Yine geçtiğimiz dönemlerde fiyatları nedeniyle gündem olan sıvı yağ ile ilgili dikkat çeken paylaşım yapıldı.

Ayçiçek yağında kriz! Markete gidenler raftaki notu görünce şok oldu! - Sayfa 2

"SADECE 1 TANE ALINIZ"
Sosyal medyadaki fotoğrafta sıvı yağların sınırlandırıldığı görüldü. Fotoğrafta yer alan yazıya göre, hammaddeden oluşan sıkıntıdan dolayı sıvı yağ alımlarında her vatandaşa sadece 1 kez satın alma hakkı tanındı.

Ayçiçek yağında kriz! Markete gidenler raftaki notu görünce şok oldu! - Sayfa 3

"HAMMADDE SIKINTISI VAR"
Sıvı yağ reyonuna asılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı: "Sıvı yağ grubunda hammaddeden oluşan sıkıntı kaynaklı üretimde problem bulunmamaktadır. Bu sebeple tüm müşterilerimizin faydalanması adına satışlarımız 1 adet ile sınırlandırılmıştır."

Ayçiçek yağında kriz! Markete gidenler raftaki notu görünce şok oldu! - Sayfa 4

SIVI YAĞ KUYRUĞU YENİDEN GÜNDEMDE


1970’li yıllarda yaşanan petrol krizi, gelişmiş ülkelerdeki borsaların çöküşü dünyanın ekonomik gidişatını etkilemişti. Kıbrıs Barış Harekâtı sonucu ekonomik ambargonun uygulanması ile Türkiye’nin ekonomisi gittikçe kötüleşmişti. O yıllarda da sıvı yağ, benzin, şeker kuyrukları oluşmuştu. Kullanıcılar sıvı yağ kuyruklarını hatırlayarak endişe duyduklarını dile getirdiler.