Anasayfa /  Eğitim

AUZEF Vize Sınav Giriş Yerleri Belli Oldu

AUZEF sınav giriş yerleri açıklandı. Binlerce öğrenci 4-5 Mayıs tarihlerinde vize sınavlarına girecek.

Abone ol
Abone ol 30 Nisan 2019 09:49

Öğrenciler İstanbul Üniversitesi’nin Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Öğrenci Sınav Bilgi Panelinden sınav giriş yerlerini öğrenebiliyor.

AUZEF SINAV GİRİŞ YERLERİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

BAHAR DÖNEMİ ARA SINAV MERKEZİ TERCİH İŞLEMLERİ BAŞLADI

2018-2019 Bahar Dönemi sınavları 81 ilde bulunan (89 merkez) sınav merkezlerinde yapılacak.

Sınav yeri tercih işlemleri 27 Mart 2019 saat 11.00'da başlayıp 1 Nisan 2019 saat 23.59'a kadar devam edecek.

Sınav yeri tercih işlemlerini sinav.istanbul.edu.tr adresinden yapabilirsiniz.

4-5 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleşecek olan sınav merkezi tercihleri 2018-2019 Bahar dönemi sınavlarında geçerli olacak.

Sınav yeri tercihi yapmayan öğrencilerimizin, 2018-2019 güz döneminde giriş yapılan son sınavın tercihi sınav merkezi olarak belirlenecek.

Sınav merkezi tercihleri sırasında engelli ve hükümlü öğrencilerimiz durumlarıyla ilgili bilgileri eksiksiz ve hatasız bir şekilde sisteme girmeli.

İletişim bilgileriniz eğitim-öğretim faaliyetleri başta olmak üzere tüm bilgilendirmelerde kullanılacak. Eksik veya hatalı iletişim bilgisi verilmesi sebebiyle yaşanabilecek problemlerden fakültemiz sorumlu değildir.

AUZEF NEDİR?

Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF), İstanbul Üniversitesi bünyesinde açık öğretim ve uzaktan eğitim veren tüm programların faaliyetlerini yürüten fakültedir.

2009 senesinden itibaren Uzaktan Eğitim, 2011 senesinden itibaren de Açık Öğretim kapsamında öğrenci kabul eden AUZEF bu yönüyle Türkiye'deki tek açık ve uzaktan eğitim fakültesidir.

2016 sene itibariyle AUZEF bünyesinde 15 Lisans, 15 Ön Lisans ve 7 Lisans Tamamlama programı bulunmaktadır. Bu programların 17'si Açık Öğretim, 18'i AUZEF'e bağlı Uzaktan Eğitim, 2'si de Diğer Fakültelere Bağlı Uzaktan Eğitim şeklindedir.

AUZEF, tüm programlarındaki öğrencilerine, dünyanın her yerinde internet üzerinden İstanbul Üniversitesi standartları ile öğretim görme ve mezun olma fırsatı sunmaktadır.

Yükseköğretim kurumlarının lisans programlarında okuyan veya mezun olan tüm öğrenciler hem lisans hem de ön lisans açık öğretim programlarına, ön lisans programlarında okuyan veya mezun olan tüm öğrenciler ise ön lisans açık öğretim programlarına, “Sınavsız İkinci Üniversite” kapsamında kayıt yaptırabilirler.


Yorumlar