Polis Bu Kez Affetmedi

Halkımızdan çok olumlu yönden tepkiler alıyoruz. Ceza yazdığımız vatandaşımız teşekkür bile etti. Özellikle bu tür hıza müsait düz yollarda, bölünmüş yollarda ihlaller fazla oluyor. Vatandaşımız da kabul ediyor bu tür uygulamalar memnuniyet getiriyor. Bu sayede birçok kazayı önlemiş oluyoruz.

Polis Bu Kez Affetmedi

Sivas`ta drone ile gökyüzünden trafik denetimi yapan polis ekipleri kırmızı ışık ihlali yapan sürücülere ceza yazdı.

Sivas İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Sivas-Erzincan karayolu Necmettin Erbakan Bulvarı`nda drone ile trafik denetimi yapıldı.

Sivas`ta ilk defa yapılan denetimde kırmızı ışık ihlali yapan sürücüler tespit edildi. Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Hakan Kule`nin katılımıyla yapılan denetimlerde kırmızı ışık ihlali yapan sürücüler polis ekiplerince uygulama noktasında durduruldu.

Ekipler 20 dakikada kırmızı ışık ihlali yapan 5 sürücüye 235 TL para cezası kesti. Drone ile denetimin şehrin bazı noktalarında artarak devam edeceği bildirildi.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Hakan Kule, "Uygulamamız drone'lu sistem ile çevirme uygulama buradaki amaç kavşakta kırmızı ihlali yapan araçlar 250-300 metre ilerideki ekiplerimiz tarafından çevrilerek cezai işlem uygulandı.

Bu sistem son günlerde birçok ilimizde uygulama başlanıldı. Biz demo çekimlerimizi yapmıştık bu uygulamadan önce ilimizde uygulanabilirliğini gördükten sonra ilk defa uygulamaya çıktık. 

20 dakika içerisinde 5 aracın kırmızı ışık ihlali yapmış olduğunu gördük. Buradaki amaç vatandaşımızı yakalayıp cezalandırmaktan ziyade bu denetimlerde her türlü teknolojiden de faydalanarak yaptığımızı göstermektir.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2018, 20:00

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER