Anasayfa /  Güncel

Ara tatili trafiği başladı!

Türkiye'de bu sene ilk kez uygulanan ara tatil bugün başladı. İstanbul'da 9 günlük tatili değerlendirmek isteyenler soluğu havalimanı ve otogarda aldı. Megakentte saat 16:59 itibariyle trafik seviyesi yüzde 53'e ulaştı. Birçok ana arterde trafik yoğunluğu yaşanıyor.

Abone ol
Abone ol 15 Kasım 2019 18:05

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilk kez uygulamaya sokulan ve 18-22 Kasım tarihlerini kapsayan, 2019-2020 eğitim - öğretim yılı 'ilk ara tatili' bugün başladı.

Hafta sonuyla birlikte 9 güne çıkan ara tatili, çocuklarıyla birlikte İstanbul dışında geçirmeyi planlayan aileler, yurt içi ve yurt dışı seyahatleri için İstanbul Havalimanı'na geldi.

UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Havalimanının günlük yoğunluğuna umreye gidenler ile ara tatile çıkanların da eklenmesiyle terminal giriş noktalarında ve pasaport noktalarında zaman zaman kuyruk oluştu. Havalimanı yetkilileri ise pasaport, güvenlik noktaları ile check-in kontuarlarında yoğunluk yaşanmaması için bütün bankoları açık tuttu.

İSTANBUL'DA TRAFİKTE SON DURUM

Ara tatili fırsat bilenler İstanbul'dan uzaklaşmak için şimdiden yola koyuldu. Kentte saat 16:59 itibariyle trafik yoğunluğu yüzde 53'e ulaştı. Ana arterlerde trafik yoğunluğu yaşanıyor.

Yorumlar