Anasayfa /  Foto Galeri

Apple’ın yeni cihazları görücüye çıktı! İşte iPhone 12 fiyatı!

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple’ın iPhone 12 lansmanı başladı. Corona virüs salgını nedeniyle canlı olmayan sunum ile Apple’ın yeni cihazları görücüye çıkıyor.

Apple’ın yeni cihazları görücüye çıktı! İşte iPhone 12 fiyatı! - Sayfa 1

Apple’ın iPhone 12 ailesini tanıtacağı “Hi, Speed” yani “Merhaba, Hız” isimli etkinliği başladı. Lansmanda ilk görücüye çıkan ürün HomePod’un ufak modeli HomePod Mini oldu.Üst kısmında dokunmatik bir ekran yer alan akıllı hoparlör Apple Music and Apple Podcasts ile çalışıyor. Söz konusu ürünün Türkiye’de satışa sunulması beklenmiyor.

Apple’ın yeni cihazları görücüye çıktı! İşte iPhone 12 fiyatı! - Sayfa 2

5G teknoloji ile gelecek olan iPhone 12 bir önceki modele göre, yüzde 15 daha küçük olacak. iPhone 11'in siyah, beyaz, yeşil, kırmızı ve mavi renk seçenekleri ile geleceği açıklandı.

Apple’ın yeni cihazları görücüye çıktı! İşte iPhone 12 fiyatı! - Sayfa 3

A14 Bionic chip ile gelecek olan cihazın arka tarafında iki adet kamera bulunuyor. Bu iki kamera da 12 MP değerinde. 6.1 inç ekrana sahip olan iPhone 12 4GB RAM ile geliyor. Apple’ın bu modelde sunduğu depolama seçecekleri ise 64 GB, 128 GB, 256 GB şeklinde.

Apple’ın yeni cihazları görücüye çıktı! İşte iPhone 12 fiyatı! - Sayfa 4

iPhone 12 Mini ise iPhone 12 ile aynı özelliklere sahip daha küçük boyutlara sahip bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. iPhone 12'nin ABD fiyatı 799 dolar iPhone 12 Mini'nin fiyatı ise 699 dolar olarak açıklandı.