Anasayfa /  Eğitim

AÖF kayıt yenileme ne zaman yapılacak?

AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? 2020 yılı kayıt yenileme işlemleri için kısa bir süre kaldı. Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemleri ile ilgili ayrıntıları derledik. İşte AÖF kayıt yenileme için ders seçimi ve para yatırma işlemlerinin nasıl yapılması gerektiği ile ilgili merak edilenler...

Abone ol
Abone ol 01 Ekim 2020 14:34

Açıköğretim Fakültesi 2020-2021 yılı kayıt yenileme işlemleri 5 Ekim itibariyle başlıyor. Pazartesi günü başlayacak olan AÖF kayıt yenileme 16 Ekim Cuma günü saat 23.30'da sona erecek.

KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Kayıt yenileme işlemleri için ders seçimi ve kayıt yenileme bedeli ödenmesi gerekiyor. Ders seçimi yapmadan bankada ödeme bilgisi oluşmayacaktır. 45 AKTS krediyi geçmeeycek şekilde ders seçimi yapılmaldır.

Kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile yapılacaktır. 

 

Kaydı yenilenen öğrenci, kayıt yenileme tarihleri içinde, ödediği dönem öğretim gideri tutarının altında olmamak şartıyla seçtiği dersi silip yerine başka bir ders seçebilir veya yeni ders ekleyebilir.

AÖF PARA YATIRMA NASIL YAPILIR?

AÖF kayıt işlemleri için internet bankacılığı ya da ATM kullanılabilir. ATM'den para yatırmak için Ziraat Bankası ATM'lerinden ödeme işlemleri adımını seçmeniz gerekmektir. Ödeme işlemlerinin ardından Eğitim/Sınav ödemeleri - Üniversite ödemeleri - Anlaşmalı Üniversite ödemeleri adımlarını izleyerek çıkan ekrana ödeme yapacağınız üniversitenin il plaka kodunu giriyorsunuz. Çıkan ekranda Anadolu Üniversitesi - Açık Öğretim adımlarını izleyerek T.C. kimlik numarası ya da öğrenci numarasını giriyorsunuz.

Yorumlar