Anasayfa /  Güncel

Antalya'daki istismar iddiası davasında isyan ettiren karar!

ANTALYA'da, 10 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan apartman görevlisi A.Ö. beraat edince, anne F.Y., sinir krizi geçirdi. Ambulansla hastaneye kaldırılan anneyi, avukatlar teselli etmeye çalıştı.

Abone ol
Abone ol 02 Mayıs 2019 18:47

ANTALYA'da 10 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan apartman görevlisi hakkında beraat kararı verildi.

5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasına tutuksuz sanık A.Ö., çocuğun annesi F.Y., cinsel istismarla mücadele derneklerinin üyeleri ile taraf avukatları katıldı.Sanık avukatının, mağdur çocuğun akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için rapor alınması talebi mahkeme heyetince reddedildi.

Antalya'daki istismar iddiası davasında isyan ettiren karar - Sayfa 13

Esas hakkındaki mütalaasını yineleyen duruşma savcısı, sanığın 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 18 yıldan az olmamak üzere hapisle cezalandırılmasını istedi.Mağdurun annesi F.Y., kızının psikolojik tedavi görmeye devam ettiğini belirterek, "Bedenimizde açılan yara geçti ama ruhumuzdaki yara geçmeyecek. Sanığın en ağır şekilde cezalandırılarak tutuklanmasını istiyorum" derken, karar öncesi söz verilen sanık ise üzerine atılı suçlamayı kabul etmediğini ifade etti. 

Antalya'daki istismar iddiası davasında isyan ettiren karar - Sayfa 11

Mahkeme 'delil yetersizliği' dedi

Mahkeme heyeti, delil yetersizliğinden sanığın beraatine hükmetti.

Antalya'daki istismar iddiası davasında isyan ettiren karar - Sayfa 10

Karara tepki gösteren mağdurun annesi sinir krizi geçirirken adliyede görevli kadın polislerin güçlükle ikna ederek dışarı çıkardığı anneyi, Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) Başkanı Saadet Özkan sakinleştirmeye ve teselli etmeye çalıştı.

Antalya'daki istismar iddiası davasında isyan ettiren karar - Sayfa 9

F.Y., sağlık ekibinin müdahalesinin ardından hastaneye götürüldü.Adliye önünde toplanan kadın ve çocuk istismarıyla mücadele derneklerinin üyeleri, mahkeme kararını protesto etti.

Antalya'daki istismar iddiası davasında isyan ettiren karar - Sayfa 6

"Adli tıp raporlarına rağmen beraat kararı verilmesini tepkiyle karşılıyoruz"UCİM Başkanı Özkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, adli tıp raporlarına rağmen sanık hakkında beraat kararı verilmesini tepkiyle karşıladıklarını söyledi.

Antalya'daki istismar iddiası davasında isyan ettiren karar - Sayfa 5

Tüm devlet makamlarına ve Adalet Bakanlığına seslendiğini belirten Özkan, bizzat bu durumla ilgilenilmesi gerektiğini kaydetti.Mağdur avukatları ise karara itiraz edeceklerini bildirdi.

Olayın geçmişi

Muratpaşa ilçesinde bir sitenin apartman görevlisi A.Ö.'nün (45), evlerine ders çalışmaya gelen 10 yaşındaki kız çocuğuna 2017'nin Mayıs ayında istismarda bulunduğu öne sürülmüştü. Tutuklu olarak hakim önüne çıkan sanığın, daha sonraki duruşmalarda tutuksuz yargılanmasına karar verilmişti. Yargılamayı yürüten mahkemenin eski başkanı daha önce davadan çekilmişti.

Antalya'daki istismar iddiası davasında isyan ettiren karar - Sayfa 4
Yorumlar