Anasayfa /  Dünya

Amerikan Time Dergisi'nin Aralık kapağı 2020 oldu

2020 senesinde insanoğlu pek çok doğal felaket, savaşlar, siyasi krizler ve dünyanın her köşesinde etkisini hissettiren küresel bir salgınla karşı karşıya kaldı. Amerikan Time Dergisi de 14 Aralık’ta yayımlanacak sayısının kapağına "2020" yılını taşıdı.

Abone ol
Abone ol 06 Aralık 2020 18:24

2020, şimdiye kadarki en kötü yıl. Bu ifade Time dergisinin 14 Aralık'taki yayımlanacak sayısının kapağından. Time editorleri, 2020'yi kapağa taşıyarak okuyucularına aslinda net bir mesaj veriyor.

Hepimizin malumu olan bir mesaj, 2020 de yaşanan tum olumsuzlukları kapsayan bir başlık aslında bu.

Kapakta büyük puntolarla yazılmış 2020'nin üzeri, dev bir kırmızı çarpı işaretiyle adeta silinmiş olarak görülüyor ve hemen altında ise ‘şimdiye kadarki en kötü yıl’ yazısı yer alıyor.

"BİR DAHA ASLA YAŞAMAK İSTEMEYECEĞİMİZ BİR YILIN HİKAYESİ"

Derginin sosyal medya hesabından paylaşılan kapak fotoğrafı ve ardından paylaşılan makale linkine tıkladığınızda karşınıza Stephani Zackarek'in makalesi çıkıyor. Yazinin ilk cümlesi ise çok çarpıcı: Bu bir daha asla yaşamak istemeyeceğiniz bir yılın hikayesi.

Makalede 2020'den daha kötü yıllar olduğu belirtiliyor, dünya savaşları ve İspanyol gribi gibi dönemler hatırlatılıyor. Ancak bunlara rağmen 2020'nin şu an hayattaki neslin karşı karşıya kaldığı en kötü yıl olduğuna dikkat çekiliyor.

KABUS YILIN ÖZETİ

Savaşlar, yangınlar, patlamalar, ABD’de yaşanan siyahilere karşı polis şiddeti ve ırkçılıkk sonrası aylarca süren olaylar, tartışmalı bir Başkanlık seçimi ve tabii ki hepsinden onemlisi kuresel corona virüs salgını...

Yorumlar