Anasayfa /  Dünya

Almanya'da en çok aranan ürünlerden biri limon kolonyası

Koronavirüsün ulaştığı Almanya'da halk marketleri boşaltırken en çok aradıkları ürünler arasında tuvalet kağıdı, kuru gıda ve limon kolonyası var

Abone ol
Abone ol 14 Mart 2020 22:28

Çin'den sonra Avrupa'nın neredeyse tamamına yayılan koronavirüs salgını, her uğradığı ülke gibi Almanya'da da marketlerin talan edilmesine yol açtı

Almanya'nın başkenti Berlin'de salgın nedeniyle paniğe kapılanlar, marketlerde makarna ve pirinç gibi uzun ömürlü gıda ürünleri ile hijyen malzemeleri, kolonya ve tuvalet kağıdı gibi temizlik ürünlerine yoğun ilgi gösterdi.

 "OLAĞANÜSTÜ BİR DURUM YAŞIYORUZ"
Schöneberg ilçesinde süpermarket işleten İbrahim Öztürk, 30 yıldır gıda işiyle uğraştığını belirterek, "İlk defa böyle bir anormal ve olağanüstü durum yaşıyoruz." dedi.

 ALMANLAR KOLONYA ARIYOR
Alman müşterilerin de kolonya aradıklarını aktaran Öztürk, "Artık markaya filan bakılmıyor. Limon kolonyası en çok aranan ürün. Dün 500 civarında bulduk. Daha tezgaha koymadan tükendi." diye konuştu.

 POLONYA'DAN TUVALET KAĞIDI GETİRTTİ
Öztürk, 2 haftadır makarna, un ve yaş mayanın yok sattığını kaydederek, "Vatandaş, tuvalet kağıdı stoku yapıyor. Polonya'dan tuvalet kağıdı bulduk, tükendi. Türkiye'den gelen tuvalet kağıdı bile sattık. Mal tedarik etmede sıkıntımız var. Birçok ürünün yerine mal koyamıyoruz." ifadelerini kullandı.

Etiketler almanya kolonya
Yorumlar