Tanzim satışları sonrası marketlerde fiyatlar bakın ne oldu!

Tanzim satışları başladı, market zincirleri hizaya geldi. Sebze ve meyvede fiyatları düşüren marketler, ürünlere 3 kilogramlık satışı sınırı getirdi.

Tanzim satışları sonrası marketlerde fiyatlar bakın ne oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sebze ve meyve fiyatlarındaki artışın önüne geçeceğini duyurduğu tanzim satışları başladı. Yoğun ilginin ardından büyük ve küçük market zincirleri de tanzim fiyatlarından satışa başladı.

Gıda fiyatlarındaki aşırı yükselişin önüne geçmek için yapılan tanzim satışları İstanbul ve Ankara'da 80 noktada sürüyor. İkinci günde vatandaşın ilgisi yine yoğun oldu.

BÜYÜK MARKETLERDE FİYATLAR GERİLEDİ
Tanzim satış uygulamasının başlamasıyla büyük marketlerde de fiyatlar geriledi. Büyük ve küçük market zincirleri tanzim noktalarındaki fiyatlardan satış yapmaya başladı.

FAZLA ALMAK İSTEYENLERE YÜKSEK FİYAT
Marketler yine tanzimlerde olduğu gibi 3 kilogramlık satış sınırı koydu. Aynı üründen daha fazla almak isteyen vatandaşlar yüksek fiyatlardan yine alabiliyor.

Ürünlerini halden alan küçük esnaf ise domatesi 6 liradan satmaya devam etti. Zira İstanbul'da domatesin halden çıkış fiyatı 4 lira 50 kuruş.

118 TON DOMATES SATILDI
İstanbul'da tanzim satışlarının ilk gününde 118 ton ile  en çok domates  satıldı. Onu kuru soğan ve patates izledi.   

En çok satılan ürünler, 

Domates 118 ton 
Kuru soğan 73 ton 
Patates 70 ton 
Ispanak 16 ton 
Salatalık 15 ton

Tanzim satışı haftanın her günü sabah 10'dan akşam 7'ye kadar sürecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER