Anasayfa /  Foto Galeri

Alec Baldwin'in sette 1 kişiyi öldürdüğü kaza sonrası ilk görüntüler ortaya çıktı

Amerikalı aktör Alec Baldwin, yeni filmi Rust'ın çekimleri sırasında kazayla görüntü yönetmenini öldürdü, filmin yönetmenini de yaraladı. Olay yaşandığında çekim kameralarının kayıtta olduğu belirtildi. Kaza sonrası, polisin çembere aldığı bölgeden ilk görüntüler geldi.

Alec Baldwin'in sette 1 kişiyi öldürdüğü kaza sonrası ilk görüntüler ortaya çıktı - Sayfa 1

Oscar'a aday gösterilen dünyaca ünlü oyuncu Alec Baldwin'in yeni filmi Rust'ın setinde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. 


Polisin açıklamasına göre Baldwin, bir sahnenin çekimi sırasında kurusıkı tabancayı ateşledi. Ancak silahtan çıkan mermiler hem görüntü yönetmenine hem filmin yönetmenine isabet etti. 

Alec Baldwin'in sette 1 kişiyi öldürdüğü kaza sonrası ilk görüntüler ortaya çıktı - Sayfa 2

Yaralanan iki kişi hastaneye kaldırılırken, görüntü yönetmeni Halyna Hutchins (42) hayatını kaybetti. Filmin senaristi ve yönetmeni Joel Souza (48) ise yaralandı. Souza'nın sağlık durumu hakkında açıklama yapılmadı.

Alec Baldwin'in sette 1 kişiyi öldürdüğü kaza sonrası ilk görüntüler ortaya çıktı - Sayfa 3

The Santa Fe New Mexican adlı yerel bir gazete, Baldwin'in polis sorgusu sonrası görüntüsünü yayınladı. Baldwin'in perişan halde olduğunu gösteren karelere yer veren gazete, Baldwin'e herhangi bir suçlama yöneltilmediğini belirtti.

Baldwin, olay sonrası ağlarken böyle görüntülendi.

Alec Baldwin'in sette 1 kişiyi öldürdüğü kaza sonrası ilk görüntüler ortaya çıktı - Sayfa 4

Yetkililerden yapılan ilk açıklamaya göre olayın kaza olduğu düşüncesi ağırlık kazandı. Ancak polis, soruşturmanın devam ettiğini ve olayın tüm yönleriyle incelendiğini açıkladı. 

Yaşanan olay sonrası yapım şirketi film çekiminin durdurulduğunu duyurdu.