Anasayfa /  Güncel

Akaryakıtta yeni dönem başlıyor!

Benzin istasyonlarında yeni dönem başlıyor. Araç sahipleri akaryakıt almak için istasyona giriş yaptıklarında araçlarına benzin dolduracak artık kimseyi bulamayacak.

Abone ol
Abone ol 18 Nisan 2019 21:38

İşte akaryakıt istasyonlarında geçilecek yeni sistemin tüm detayları:

Benzin istasyonları iyiden iyiye akıllandı. Arabayla istasyona yaklaşınca artık bakın ne görmeye başladık?

Önce araba benzin istasyonuna yanaşıyor.

Sonrasında karşıdaki ekranda 'STOP' yani 'DUR' ibaresini görene kadar aracı

İşte bu kadar... Araç durduktan sonra asıl sürpriz başlıyor.

Karşıdaki ekranda 'Welcome' ibaresini gördükten sonra işlem başlıyor.

Öncelikle bu istasyonlarda insan bulunmuyor; STOP yandığında isminiz ortaya çıkıyor.Aracınızdan sizi tanıdıktan sonra cüzdan bilgilerinize kadar sistem ulaşıyor.Bu noktada ekrandan ne kadar benzin alacağınızı seçiyorsunuz.

Bunun için telefonu kullanmanız da yeterli.

Telefona ilgili uygulamayı indirdikten sonra kredi kartından çekim yapılıyor.Sonrasında sistem aracın benzin deposunu tespit edip benzin doldurmaya başlıyor.İşlem otomatik olarak gerçekleşiyor;

Önce bir kol otomatik olarak sistemden çıkıyor.Ardından depo kapağını da hızlı bir şekilde açıyor.Sonrasında ise hortum otomatik olarak depoya yerleştiriliyor ve dolum işlemi başlıyor.

İşte hepsi bu! Ardından sistem kendini kapatmaya başlıyor.Depo kapağını otomatik açan sistem, benzer hamleyle de geri çekilip kapağı kapatıyor.Siz ise araçtan inmeden benzin almış oluyorsunuz.Henüz test aşamasında olan sistem ilk olarak New Yorkta hayata geçecek ve başarılı bulunursa yaygınlaşacak. 


Yorumlar