Anasayfa /  Ekonomi

AK Partili Şamil Tayyar 5 zincir marketten 2'sinin ismini verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeme getirdiği ve hemen ardından Ticaret Bakanlığı'nın 5 markete yönelik müfettiş görevlendirmesinden sonra AK Parti 24, 25, 26. Dönem Gaziantep Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar'dan 5 marketle ilgili bomba bir paylaşım geldi. 2 marketin ismini veren Tayyar, "Önce BİM’ci Galip Aykaç. Sonra ŞOK’cu Murat Ülker. Tekelleştiniz." dedi.

Abone ol
Abone ol 25 Eylül 2021 12:21

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fahiş fiyatlarla ilgili zincir marketleri adres göstermiş, Ülker Grubu başkanı Murat Ülker de açıklama yapmış, fahiş fiyatlardan kendilerinin sorumlu olmadığını açıklamıştı.

Bugün de Ticaret Bakanlığı market fiyatlarıyla ilgili harekete geçti ve 5 zincir markettik fiyatların incelenmesi için müfettiş görevlendirildi.

Market fiyatlarıyla ilgili bunlar yaşanırken AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar'dan bomba açıklamalar geldi. Tayyar, "Önce BİM’ci Galip Aykaç. Sonra ŞOK’cu Murat Ülker. Tekelleştiniz. Üreticiyi tarlasında, çiftliğinde, işletmesinde kendinize mahkum ettiniz. Rantta zirve yaptınız. Yetmedi. Teşkilatlarımıza, bürokrasiye, kabineye sızdınız. Devam edin. Az bile yaptınız!" dedi.

Yorumlar