Anasayfa /  Politika

AK Parti'den Cemevine saldırı hakkında flaş açıklama

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, FETÖ'nün siyasi ayağı tartışması ve Sultanbeyli'de cemevine yönelik saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Abone ol
Abone ol 21 Ocak 2020 11:35

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, FETÖ'nün siyasi ayağı tartışması ve Sultanbeyli'de cemevine yönelik saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kurtulmuş'un açıklamaları:

Nerede, kim varsa bunlar ortaya çıkarılacaktır. FETÖ'nün son seçimlerde bir takım unsurlarının nasıl Erdoğan karşıtı cepheye destek verdiğini görüyoruz.

Bu mesele niçin Meclis'e geliyor. Zaten Meclis Araştırma Komisyonu daha önce de kuruldu. Görevi değildir. Bu mesele Cumhuriyet Başsavcılıkların görevidir. Türkiye FETÖ'ye karşı gerçekten canhıraş bir mücadele veriyor. Bu mücadele her alanda sürdürülüyor. 15 Temmuz'da başarılı olsalardı Türkiye'de nasıl bir hükümet kuracaklar, bunları bilmiyoruz, bunlar araştırılmalıdır. O gece başarılı olsalardı Türkiye bugün tamamen bölünmüş parçalanmış, uluslararası camia bunu konuşacaktı, Libya'yı görüyoruz.

 

(Bahçeli'nin açıklamaları) Niyetini bilmiyorum ama samimiyetle FETÖ meselesindeki endişesini dile getirdiğini görüyorum.

CEMEVİNE YÖNELİK SALDIRI: TOPLUMUN FAY HATLARINI HEDEF ALIYORLAR

Münferit bir adım olmadığı kanaatindeyim. Hassas dönemde bazı fay hatlarını hareketlendirmek için yapılmış bir takım provokatif adımdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Sünni'nin Alevi'nin bir farkı yoktur. Vatandaşlarımızın fitnelere karşı uyanık olmasını istiyoruz. 

Yorumlar