Anasayfa /  Politika

Ak Parti'de Süleyman Soylu kavgası! #AhmetHamdiÇamlıÖzürDile neden gündem oldu?

Gündeme bomba gibi düşen Süleyman Soylu'nu istifasını yankıları devam ediyor. Süleyman Soylu'nun istifa kararının ardından Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, "Sana o yetkiyi kimin verdiğini unutma" ifadelerini kullanmıştı. Bu sözlere Süleyman Soylu taraftarları sert tepki gösterdi. Bu tartışma ile Ak Parti'de Süleyman Soylu kavgası başladı

Abone ol
Abone ol 14 Nisan 2020 01:50

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında cuma günü İçişleri Bakanlığı'nca 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş, ancak kararın 22:00'de açıklanması vatandaşlar arasında büyük paniğe neden olmuştu.

 Vatandaşların marketlere ve fırınlara akın ederken, sosyal mesafe de ihlal edilmiş ve durum kamuoyunda büyük tepki toplamıştı.

 TEPKİLERİN ARDINDAN İSTİFA KARARI
Eleştirilerin çığ gibi büyümesinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam istifa kararı aldı. Soylu'nun kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmedi.

O PAYLAŞIM PARTİLİLERİ İKİYE BÖLDÜ
Soylu'nun istifa kararının hemen akabinde Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam'dan gelen paylaşım ise geniş yankı uyandırdı.

Soylu için dikkat çeken imalarda bulunan Çam, şu ifadeleri kullandı:

"Sn. Süleyman Soylu ’yu tabanımız sevmişti.Ancak,başarının nereden geldiğini,imkan&yetkileri kimin verdiğini,liderimiz Sn. @RTErdogan ’ın gücünü nasıl paylaştığını asla unutmamalı. Şayet liderinden destursuz ayrılır ise,bu muhabbeti yitirir; Kardeşane hatırlatmak istedim!"

Çam'ın paylaşımına AKP'lilerin bir kısmı destek verirken, bir kısmı da tepki gösterdi.

AK PARTİ'Lİ ÇAMLI'DAN DESTEK GELDİ
Selva Çam'a Ahmet Hamdi Çamlı'dan destek geldi. Çamlı, Kadın Kolları Başkanı Çam'ın teetini alıntılayarak, "Bir kısım maaşlı troller Kadın Kolları başkanımızın üzerine gittiğini görüyorum. Hatırlattıkları davamızın ana ilkeleridir. Bu dava lafı kolay ağzından çıkaranlarla buralara gelmedi, mesele ters esen rüzgarda istikamet almaktı, hedefine doğru esen rüzgarda yelken kolay dolar" dedi.

Çamlı'nın bu sözlerinden sonra Ak Parti'liler arasında Twitter'da tarışma başladı. Çamlı'ya destek verenlerin yanında karşı çıkanlar da oldu. #AhmetHamdiÇamlıÖzürDile hastagi TT oldu.

Çamlı daha sonraki paylaşımında, "Maaşlı Trol" ifadesi Ak Parti Kad. Kol. Gn Başkanı olan bir hanımefendiye edep dışı saldıranlaradır.  O organizeler kendini iyi bilir.Bu ifade,yine maaşlı troller tarafından,sanki AKPARTİ'ye gönül vermiş kardeşlerimize ve milletimize karşı söylenmiş gibi bir takdim kasıtlıdır" dedi.

Çamlı şöyle devam etti:

"Benim Genel Başkan'mın, Reis'in yardımcısı,AKPARTİ Kadın Kolları Başkanı olan hanımefendiye,bir grup organize maaşlı, sosyal medya üzerinden hakaret edecek,saldıracak, oradan partide fitne çıkarmaya çalışacak, sonra bunlar dava adamı olacak, kalkıp bide bize saldıracak Hade ya."

Maaşlı troller dediği kesim ise Ahmet Hamdi Çamlı'yı topa tuttu. İşte o paylaşımlardan bazıları:

Yorumlar