Seçim günü kaç personel görev yapacak?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek seçim öncesi yaptığı açıklamada ''Seçim günü 553 bin personelimiz görevlerinin başında olacaktır. Taşkınlığa izin verilmeyecek" dedi.

Seçim günü kaç personel görev yapacak?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart Pazar günü yapılacak seçimler sırasında alınacak önlemlere ilişkin bir açıklama yaptı.

Soylu, “Türkiye Genelinde 57 milyon 058 bin 636 seçmen, 194 bin 664 sandıkta oy kullanacaktır ve bizim hedefimiz, bütün seçmenlerimizin hür iradesinin sandığa eksiksiz şekilde yansıması ve seçim sonuçları kesinleşinceye kadar bu iradeye halel getirecek hiçbir olumsuzluğa meydan vermemektir” dedi. 

''553 bin personelimiz görevlerinin başında olacaktır"
Soylu, “Tedbirlerimizin ikinci kısmı seçim günü ile ilgilidir. Öncelikle şunu ifade etmek isterim ki seçim günü 553 bin personelimiz görevlerinin başında olacaktır" ifadelerini kullandı.

6 bin 745 zırhlı araç, 126 hava aracı, 294 deniz aracı
Soylu, “6 bin 745 zırhlı araç, 126 hava aracı, 294 deniz aracı ve diğer ekipmanlar da yine seçim güvenliği için kullanılacaktır. Coğrafi şartlar itibarıyla güvenlik noktasında bir eksiklik yaşanmaması için 11 ilimizde emniyet ve jandarmalarımızdan oluşan 6 bin 449 ilave personel de görevlendirilmiştir" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER