Aday gösterilmeyen AK Partili başkandan sürpriz karar

Elazığ’da Keban ilçesi Belediye Başkanı Fethiye Atlı, partisinden aday gösterilmeyince bağımsız aday olarak seçimlere girmeye karar verdi.

Aday gösterilmeyen AK Partili başkandan sürpriz karar

AK Parti’den geçtiğimiz dönem Keban Belediye Başkanı seçilen Fethiye Atlı, 2019 yerel seçimleri için aday gösterilmedi. Başkan Atlı  yerel seçimlere bağımsız aday olarak girmeye karar verdi. 

Belediye Başkanı Fethiye Atlı yaptığı açıklamada halk oylamasına rağmen aday göstermemesi üzerine bağımsız aday olarak seçime girme kararı aldığını ifade ederek“Partime kırgınlığım ve küskünlüğüm yok. Sadece alınan karara üzüldüm. Keban’da yapılan ankette yüzde 70 halk oylamasına rağmen aday gösterilmedim. Bundan dolayı üzüldüm. Bağımsız aday olmayı vatandaşların isteği üzerine oldum. Cumartesi’den beri beni arıyorlar. Ailem ve çevrem destek olacağını söyledi. Başka partiden de teklif geldi ama kabul etmedik. Allah’ın yardımı ve Keban halkını desteği ile kazanacağız. Gönül isterdi ki yine partimden devam edeyim ama olmadı. Hemşehrilerimi kırmayarak onların kararı ile aday oldum. İnşallah sonu hayırlı olur” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER