Anasayfa /  Politika

AK Parti MYK yarın 103 amirali bildirisi gündemiyle toplanacak!

AK Parti MYK yarın 103 amirali bildirisi gündemiyle toplanacak! AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, MYK'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında yarın 18.00'de toplanacağını açıkladı. Gündemin birinci maddesi ise emekli 103 amiralin gece yarısı yayımladığı bildiri ele alınacak

Abone ol
Abone ol 04 Nisan 2021 16:10

AK Parti MYK yarın 103 amirali bildirisi gündemiyle toplanacak!

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, MYK'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında yarın 18.00'de toplanacağını açıkladı. Gündemin birinci maddesi ise emekli 103 amiralin gece yarısı yayımladığı bildiri ele alınacak

Açıklama AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin'den geldi. Şahin, NTV canlı yayınına telefonla bağlanarak konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. "Demokrasi tarihimizde sıklıkla karşılaştığımız bir bildiri ile karşı karşıyayız" diyen Şahin, bu durumun anayasal düzene karşı işlenmiş bir suç olduğunu söyledi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın konuyla ilgili soruşturma başlattığını hatırlatan Şahin,  "Gerek savcılık gerek mahkemeler gerekli değerlendirmeyi yapacaktır. Hukuki olarak darbeci zihniyetin temsilcilerine gereken cevap verilecektir" diye konuştu.

Şahin, AK Parti ve MHP'nin bildiriyle ilgili güçlü bir karşı duruş sergilediğini dile getirdi, ana muhalefet partisi CHP'ye tepki gösterdi: 

"Uzun süre sessizliklerini koruduktan sonra CHP Sözcüsü bir açıklama yaptı, 'buradan darbe çıkarmak sivil darbecilere mahsus bir özellik' dedi. Burada şunu ifade etmek lazım. Darbe artığı kesimler var. CHP'nin açıklamaları ortada. Bu bildiye imza atarım diyen İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı'nın tavrı ortada. CHP'nin tutumu bildirinin altına imza atarım diyen İYİ Parti Milletvekilleri cunta heveslilerine zemin oluşturuyor."

Paylaş   

Yorumlar