Anasayfa /  Politika

AK Parti Genel Merkezi'ni karıştıran anket! AK Parti Genel Merkezi hangi anket firmasını aradı?

ORC Araştırma Genel Müdürü Mehmet Pösteki, sosyal medya hesabından yayınladıkları bir anket sonucunu beğenmeyen AK Parti'nin bir genel merkez yöneticisi tarafından arandığını duyurdu. AK Parti Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkanlığı ise konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. ORC Araştırma şirketi AK Parti'ye yajınlığı ile biliniyordu. AK Parti Genele Merkezi daha önce ORC ile çalışıyordu.

Abone ol
Abone ol 11 Ekim 2021 22:18

ORC Araştırma Genel Müdürü Mehmet Pösteki, sosyal medya hesabından yayınladıkları bir anket sonucunu beğenmeyen AK Parti'nin bir genel merkez yöneticisi tarafından arandığını duyurdu.

Pösteki söz konusu kişinin şirkete "bilim ve etik kurallarına uyulmadığını" söylediğini ifade etti.

Pösteki'nin paylaşımları şöyle:

"Malumunuz; Dün bir araştırma çalışması yayınladık. Çalışmamız Ak Parti’yi tatmin edecek sonuçlar içermediği için olsa gerek, bir genel merkez yöneticisi tarafından bilim ve etik kurallarına uymadığımız söylendi. Doğrusu hiç şaşırmadık.

Zaten oy kaybının en önemli sebeplerinden biri de bu. İstenileni vermeyeni itibarsızlaştırmak. Seçmen bu saçmalıklara artık tahammül edemiyor. Bizler de seçmenden aldığımızı kamuoyuna sunuyoruz.

ORC’yi bilimden ve etikten uzak olmakla suçlayanların ise ORC'nin 24 haziran tahminlerine bakmaları yeterlidir.

Araştırma firmalarını ve/veya seçmeni suçlayarak seçim kazanılsaydı, 20 yıldır Ak Parti değil, tabela partileri yönetiyor olurdu ülkeyi ama 20 yıldır muhalefetin yaptığını bugün Ak Parti yapıyor ve bu bile başlı başına haklılığımızı ortaya koyuyor.

Kendi yetersizliklerini Cumhurbaşkanına hissettirmemek için dün, YERLİ VE MİLLİ dedikleri bizlere bugün ne dedikleri hiç umurumuzda değil."

AÇIKLAMA YAPILDI

AKP Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkanlığı ise konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı:

"Kamuoyunun dikkatine:

AK PARTİ olarak ORC isimli şirkete yaptırdığımız hiçbir araştırma yoktur. AK PARTİ olarak, bilimsel yeterlilik seviyesinde ve bilimsel etik ilkeler çerçevesinde görmediğimiz kurumlarla çalışmamak prensibimizdir"

İşte o anket:

Etiketler ak parti anket ORC
Yorumlar