Anasayfa /  Politika

Ahmet Davutoğlu'ndan Diyarbakır'da yeni parti açıklaması geldi!

Ahmet Davutoğlu'ndan Diyarbakır'da 'yeni parti' açıklaması geldi! Diyarbakır'da katıldığı iftar programında eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni parti kurma iddialarını yalanlayarak "Diyarbakır'a gelmemizin herhangi bir bahanesi yoktur." dedi.

Abone ol
Abone ol 28 Mayıs 2019 00:11

Ahmet Davutoğlu'ndan Diyarbakır'da 'yeni parti' açıklaması geldi!

Yeni parti kuracağı iddia edilen ve bu partiyi kulislerden elde edilen bilgilere göre Diyarbakır'da açıklayacağı belirtilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, parti kurma iddialarını yalanladı. Gönül Köprüsü Platformu tarafından bir otelde düzenlenen iftar programına Davutoğlu,"Diyarbakır’a gelmemizin herhangi bir bahanesi yoktur. Diyarbakır bizim yüreğimizde her zaman mevcuttur" dedi.

Davutoğlu programda yaptığı konuşmasında "Diyarbakır’ı ziyaretim dolayısıyla çok farklı mülahaza oldu ve yorumlar yapıldı" diyerek şunları kaydetti:

"Neredeyse iki haftadır ulusal basında, yerel basında farklı yorumlar yapıldı. Çok basit bir şekilde cevap veriyorum. Bizim Diyarbakır’a gelişimiz için herhangi bir bahaneye, gerekçeye ihtiyacımız yoktur. İcabetime şu veya bu şekilde anlam yükleyenlere sesleniyorum, Allah şahit olsun, Mekke, Medine ve Kudüs’ten gelen davete nasıl hayır demezsem ve demeyeceksem, Diyarbakır’dan gelen hiçbir davete hiçbir zaman hayır demedim ve demeyeceğim. Bu mübarek Ramazan ayı gecesi böyle bir davete hayır demek Hazreti Ömer’e hayır demektir. Hazreti Süleyman’a, ashabına hayır demektir. İki elim kanda olsa ve ne şekilde hangi şekilde, hangi şartlarda olursa olsun Diyarbakır beni bekliyorsa iki elim kanda da olsa sizinle beraber olacağım."


Yorumlar