Anasayfa /  Politika

Ahmet Davutoğlu Payitaht Abdülhamid dizisindeki göndermeye tepki gösterdi! video izle

Yeni parti kuracağı iddia edilen Ahmet Davutoğlu, TRT 1'de yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisinin fragmanında yer alan ve kendisine gönderme olarak yorumlanan sözlere tepki gösterdi.

Abone ol
Abone ol 11 Mayıs 2019 02:28

 Ahmet Davutoğlu Payitaht Abdülhamid dizisindeki göndermeye tepki gösterdi!

Yeni parti kuracağı iddia edilen eski başbakan Ahmet Davutoğlu, KONSİAD 6. Olağan Genel Kurulu’nun iftarına katılarak Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği'ne katıldı. Davutoğlu, TRT 1'de yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisinin fragmanında yer alan ve kendisine gönderme olarak yorumlanan “Gül ağacına su veririz. Lakin su hem güle yarar hem de dikene... Yanımızda yöremizde su verdiklerimiz diken olmaya meyletmişlerse sonunda mutlaka budarız!” ifadelerine tepki gösterdi.

Tarafsiz Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, Davutoğlu, çok konuşulan Payitaht Abdülhamid dizisinin fragmanıyla kendisine verilmek istenen mesajı ciddiye almadığını belirterek "Eski milletvekillerine, eski devlet görevlilerine yönelik Sultan Abdülhamid’in ağzından çıkması mümkün olmayacak bir takım ifadelerle günlük siyasete gönderme yapılıyor" dedi.

Ahmet Davutoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisindeki göndermeye şöyle cevap verdi:

"Bugünlerde 2-3 gündür Abdülhamid Payitaht dizisi dolayısıyla bir fragman dolaşıyor. Bu fragmanda üstü örtülü, tabiri caizse geçmişte bir takım hain çevrelerin yaptığı şekilde subliminal bazı mesajlar verildiği iddia ediliyor. Eski milletvekillerine, eski devlet görevlilerine yönelik Sultan Abdülhamid’in ağzından çıkması mümkün olmayacak bir takım ifadelerle günlük siyasete gönderme yapılıyor. Bunu hiçbir zaman ciddiye almadım. Bu şekilde mesajların da devlet ahlakı açısından da, toplumsal ahlak açısından da doğru olmadığına inanıyorum. Ancak o kadar çok mesaj geldi ki üzüntü ifade eden, bir dostumuzun telefonda ağladığına şahit oldum. ‘Nasıl olur sizlere dönük böyle mesajlar verilir’. Eğer Sultan Abdülhamid’in mirasına sahip çıkacak birisi varsa en çok biz sahip çıkarız."

İŞTE AHMET DAVUTOĞLU'NUN TEPKİ GÖSTERDİĞİ O FRAGMAN


Yorumlar