Anasayfa /  Foto Galeri

Ahmet Çalık'ın babasından duygu dolu sözler

Attila Gökçe, bu haftaki köşesinde trafik kazasında hayatını kaybeden ve ölümü Türkiye'yi yasa boğan Ahmet Çalık'la ilgili bir yazı kaleme aldı. Gökçe yazısında merhum futbolcunun babası Ali Çalık'ın sözlerini de aktardı. İşte o yazı...

Ahmet Çalık'ın babasından duygu dolu sözler - Sayfa 1

"Delikanlı, ailece yenen akşam yemeğinden sonra sormuş: “Baba, eğer yarın oynarsam, hangi ayakkabıyı giyeyim?” Eğer sözcüğünü vurgulayarak anlatıyor Ali Çalık: “Oğlum Ahmet kendisini hiçbir zaman vazgeçilmez oyuncu olarak görmedi. O nedenle ‘hoca oynatırsa’ diyerek hazır olma kaygısı taşır, çalışırdı. 15 yaşından itibaren alt yapı takımlarında, genç milli takımlarda çok çabuk gelişti. Kişiliğinden, karakterinden dolayı ona kaptanlık bandı verildi hep. Gittiği her yerde hayata sevgi katan bir çocuktu.

Ahmet Çalık'ın babasından duygu dolu sözler - Sayfa 2

Mutlu bir sporcuydu. Oynamaya hep hazırdı. Ama oynamamaya da hazırdı.” Yolu üzerindeki semtlerde, sokaklarda arabasını durdurup indiğinde onu tanırmış küçük çocuklar: “Yaşasın ‘Çukulata Abi’ geldi” diye çevresini sararlar, sarılırlarmış.. Ahmet’in en mutlu olduğu anlar. Üç oğul var ailede… Ağabey Yunus Emre (32), ortanca Ahmet Yılmaz (27) ve Fatih Emir (15)… Ahmet Çalık, kardeşlerini sayarken, takım arkadaşlarını da katardı. Bunları baba Ali Çalık ve onu sevenlerden dinleyerek yazıyorum.

Ahmet Çalık'ın babasından duygu dolu sözler - Sayfa 3

Çalık ailesi Konyaspor yöneticilerine, Konya halkına minnetle teşekkür ediyor. Oğullarına gösterdikleri sevgi ve saygıyla sakinleşebildiklerini, gurur verici aidiyet bağları ve anılarıyla teselli bulduklarını söylüyorlar. İstanbul’da yaşayan nişanlısı da mutlu bir evliliğe hazırlanırken, acıya boğulmuş durumda kuşkusuz. Aile, genç kızı da evlat kabul ediyor.

Ahmet Çalık'ın babasından duygu dolu sözler - Sayfa 4

Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, “Onu tertemiz hizmeti ve anılarıyla kulübümüzün değerli bir evladı olarak anacağız, hiç unutmayacağız.” diyor. TFF Başkan Vekili Mehmet Baykan ve Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen, Ahmet’in tüm alacaklarının, hayat sigortasından gelecek tazminatın da ödeneceğini açıklıyorlar.