Anasayfa /  Spor /  Trabzonspor

Ahmet Ağaoğlu'dan Rıdvan Dilmen'e cevap!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu ve Sörloth ile Uğurcan için dikkat çeken sözler kullandı.

Abone ol
Abone ol 24 Şubat 2020 19:20

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun açıklamaları şu şekilde;


Bana göre Beşiktaş maçında kötü oynamadık. Türkiye'nin en zor deplasmanında, eksiklerimize rağmen aldığımız bir puan önemliydi. Şampiyonluk için alınan her puanın önemi büyük. Her maç zor, kolay maç yok.

"1 puanla şampiyon olabilirsiniz"

Hakemin bitiş düdüğü gelmeden maçın bitmediğinin görüntüsünü veriyorsunuz. Zirve yolunda alınan her puan önemlidir. Sene sonu geldiğinde 1 puanla şampiyon olursanız, bu önemli bir puan olur. 2 puanla şampiyonluğu kaybederseniz, şampiyonluğu verdiğiniz maç olur. Bu süreçte bu hesapların yapılması doğru değil. Önümüzde Rize maçı var, Beşiktaş maçı kadar zor, sonra Gaziantep maçı var, belki hepsinden daha zor. Önümüzdeki hafta kupa yarı final maçı var, kolay bir maç yok. Fikstür yoğun.

"Büyük konuşanları görüyoruz"

Büyük konuşanların, sonunda nasıl bir tabloyla karşılaştığını görüyoruz. Hiçbir kulüp başkanının bu şekilde konuşmaması gerektiğini düşünüyorum, her rakibe saygı duymalısınız. Rakibe saygı duymazsanız, rakip size cezayı keser, neye uğradığınızı şaşırırsınız. Zirve mücadelesi veriyoruz, kupada da yarı finaldeyiz. Kupa için 3 maç var, mücadeleyi ne kadar ciddi verirseniz, o kadar başarılı olursunuz. Rakibinizden daha çok mücadele etmek zorundasınız.

"Takımın bir bütçesi var"

Sözleşmesi biten oyuncularla alakalı olarak, bu iş bizim işimiz. Takımın bir bütçesi var, önümüzdeki yıllarda transfer yasağı, Avrupa kupalarından men ve puan silme cezası ile karşılaşmamak için idare etmek zorunda olduğumuz bir bütçe var, kolay değil ama kimsenin endişesi olmasın. Herkesten daha fazla çalışıp, daha fazla düşünüyoruz.

"Avrupa'nın en iyileri"

Biri diğerine Duvar, biri diğerine Kral diyor. Şartlar ne olursa olsun, 2 futbolcuyla oynamıyorsunuz, 11 futbolcuyla oynuyorsunuz. İyi bir kalecimiz olduğu, bana göre Avrupa'nın en iyi 3 kalecisinden biri, Avrupa'nın en iyi 5 forvetinden biri bizde, bu da Trabzonspor adına bizim için şans. Diğer yandan Uğurcan ülke futbolu için de şans.

"Sorloth neden dert oldu?"

Sörloth'un sözleşmesi neden herkesin derdi oldu? Bizde kiralık, satın alma opsiyonu önümüzdeki yılın Mayıs ayında bende. Aynı zamanda buyout maddesi de var. Ben şu anda opsiyonu kullanırsam, buyout maddesi de devreye girmiş olacak. Bıraksınlar, geldiğinde söylenen sözleri ben hatırlıyorum, biz ne yaptığımızı bilen bir kulübüz.

Rıdvan Dilmen'e cevap

Rıdvan Dilmen'in, "Sörloth'un bonservisini hemen alsınlar" sözüne de yanıt veren Ağaoğlu, "Beşiktaş maçında 3 büyük ligden 5-6 scout gördüm, izleniyor. Gol krallığında Avrupa'da 5. sırada olan ve sürekli artan bir performansı olan oyuncuyu herkes izler ama bizim 2 yıllığına kiraladığımız bir oyuncu. Seneye 31 Mayıs'ta ya da o tarihten biraz daha önce satın alma opsiyonunu kullanabilirim, bu hakkım var. Eksik olmasınlar, hemen bu akşam bonservisi alsınlar demiş bir arkadaş, emri olur, başka istekleri varsa ona göre hareket edelim." dedi.

Yorumlar