Anasayfa /  Foto Galeri

Acun Ilıcalı'dan çok sert derbi yorumu! Fenerbahçe'den gitsin

Acun Ilıcalı, Fenerbahçe’nin 20 yıl sonra Galatasaray’a Kadıköy’de 3-1 mağlup olduğu karşılaşma sonrası Fenerbahçe’nin Brezilyalı oyuncu Jailson’a tepki gösterdi.

Acun Ilıcalı'dan çok sert derbi yorumu! Fenerbahçe'den gitsin - Sayfa 1

Fenerbahçe-Galatasaray derbisini locasında izleyen Acun Ilıcalı, Galatasaray'ın penaltısının doğru olmadığını söylerken "Tek ricam bir an önce Fenerbahçe’den gitsin" dediği Jailson için "Fenerbahçe’den bir an önce ayrılarak gösterirse ona minnettar olacağım!" ifadelerini kullandı.

Acun Ilıcalı'dan çok sert derbi yorumu! Fenerbahçe'den gitsin - Sayfa 2

Süper Lig'in 23. haftasındaki derbi maçta Galatasaray'ın Fenerbahçe'yi 3-1 yenerek, 20 yılı aşkın süredir devam eden deplasman galibiyeti özlemine son verdi. Sarı-kırmızılıların Fenerbahçe deplasmanında son galibiyetini 22 Aralık 1999'daydı. Galatasaraylılar için 23 şubat gecesi bayram olurken Fenerbahçeliler için yıkım oldu. Hüsrana tanıklık olanlardan biri de maçı locasından izleyen koyu Fenerbahçeli Acun Ilıcalı oldu.

Acun Ilıcalı'dan çok sert derbi yorumu! Fenerbahçe'den gitsin - Sayfa 3

Hürriyet magazin yazarı Cengiz Semercioğlu, Acun Ilıcalı’nın davetlisi olarak, Fenerbahçe Galatasaray derbisini izledi. Acun'un kızları, ailesi, arkadaşlarının olduğ locada tek Galatasaraylı olarak kendisinin olduğunu söyleyen Semercioğlu, Acun'un maçla ilgili düşüncelerini yazısında aktardı:

Acun Ilıcalı'dan çok sert derbi yorumu! Fenerbahçe'den gitsin - Sayfa 4

Sana göre nasıl bir maç oldu?

Ben ilk yarı Galatasaray’ı çok beğendim. Zaten maçın ilk 10 dakikasındaki futboluyla Fenerbahçe’den daha üstün oynayacağını belli etti. Ama uzun bir süre golü bulamadılar. Maçta aslında sürekli olarak her şey ters gitti. Galatasaray iyi oynadı, oyunu domine etti ama golü Fenerbahçe attı. Sonra Fenerbahçe oyunu eşitledi, tam fiziksel üstünlüğü ele geçirdi derken, Galatasaray golleri attı.