Anasayfa /  Dünya

ABD'deki 'Stop Erdoğan' reklamında FETÖ parmağı !

ABD'deki skandal reklamda FETÖ parmağı olduğundan kuşkulanılıyordu. O şüphe kesinleşti. Reklamın FETÖ ile ilişkili "Advocates of Silenced Turkey" adlı organizasyonun işi olduğu ortaya çıktı

Abone ol
Abone ol 09 Mart 2021 17:26

ABD'deki skandal  reklamda FETÖ parmağı olduğundan kuşkulanılıyordu.  O şüphe kesinleşti. Reklamın FETÖ ile ilişkili "Advocates of Silenced Turkey" adlı organizasyonun işi olduğu ortaya çıktı.

ABD New York'taki ünlü Times Meydanı’nda Türkiye'ye yönelik karalama kampanyası yapan organizasyonun başkanı Murat Kaval'a ulaşıldı. Gazetecileri karşısında buluncaSkandal Reklamda Fet panikleyen ve telefonla konuşan Kaval, "Türkiye düşmanlığı yapılan ilanı neden verdiniz, bu parayı nereden buldunuz?" sorularına karşı telefonuyla gazetecilerin görüntülerini almaya başladı.

"Bizim FETÖ'yle işimiz yok" 

Israrla muhabirin adını soran ve "Biz Anadolu Ajansı'yız" cevabının ardından zorla mikrofonu indirmeye çalışan Kaval, muhabirin "İlanı koymanızı FETÖ mü söyledi? Kaç para aldınız?" sorularına ise "Bizim FETÖ'yle işimiz yok" cevabını vererek terör örgütüyle irtibatı olmadığını ileri sürdü.

 

"Sayın Gülen" diyerek söze başladı!

Kaval, muhabirin elebaşı Fetullah Gülen'le ilgili sorusuna yanıt verirken ise söze "Sayın Gülen" diye başladı.

İsmini öğrenmeye çalıştı

Muhabirin, kurumun bütçesinin yıllık 63 bin dolar olduğunu belirterek bu kadar sınırlı bir bütçeyle nasıl 40 farklı şehirde ilan verebildiklerini sorması üzerine Kaval, alaylı bir tavırla "Çok basit, söyleyeceğim" diyerek muhabirini ismini öğrenme konusunda ısrarcı olmaya devam etti.

"Yakında görürsünüz"

Muhabirin kurumda kaç kişi çalıştığını, neden internet sayfasında bu bilgilerin yer almadığını ve yasa dışı bir örgüt olup olmadıklarını sormasının üzerine ise Kaval, "Yakında görürsünüz, yakında görürsünüz." dedi.

FBI ile tehdit etti

"İllegal örgüt müsünüz?" sorusuna önce cevap vermeyen Kaval, daha sonra dönerek "İllegal örgüt olsak ABD'de kalma imkanımız var mı, bunu çok iyi biliyorsunuz." diye cevap verdi. Kaval’ın konuşmasının ortasında "Gerekli bilgileri, sizi FBI'a vereceğiz." şeklinde hemen muhabiri tehdit etmesi ise dikkat çekti.

Türkiye'yi karalamaya yönelik reklam tepki çekmişti
FETÖ mensuplarına ait bir grup tarafından Times Meydanı'na yakın 42. sokak ile 8. Cadde köşesindeki dijital ekrana Türkiye'yi karalamaya yönelik verilen reklam, Türk Amerikan toplumunun şiddetli tepkisine neden olmuştu. Türk toplumu üyeleri, ilanı yayımlayan Outfront Media reklam şirketini telefon ve e-posta ile arayarak protestolarını ifade etmesi üzerine reklam kaldırılmıştı.

 
 
 
Yorumlar