Anasayfa /  Dünya

ABD'de helikopter 54 katlı gökdelene çarptı! Ölü ve yaralılar var

ABD'nin New York kentinin Manhattan bölgesinde bir helikopterin gökdelene çarparak düştüğü bildirildi.

Abone ol
Abone ol 10 Haziran 2019 22:16

ABD'nin New York şehrinin merkezi kabul edilen Manhattan'da bir helikopter 54 katlı bir gökdelene çarparak düştü.

New York İtfaiye İdaresi'nden yapılan açıklamaya göre bir helikopter, Manhattan'daki Yedinci Cadde'ye sert iniş gerçekleştirdi.

"SERT HELİKOPTER İNİŞİ"

Kurumun Twitter'den yaptığı açıklamada, "New Yok İtfaiye İdaresi'nin çalışanları, Yedinci Cadde, 787 adresinde olay yerindeler. Sert helikopter inişi" dendi.

New York Valisi Andrew Cuomo, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Söylenebilecek tek şey, helikopterin zorunlu iniş ya da sert iniş yapmak zorunda kalmış olduğu, yahut binanın çatısına düşmüş ve bir yangına yol açmış olduğu. Büyük bir olay olduğuna dair veri yok. Ancak tüm bunlar ön bilgilerden ibaret, olay çok hızlı gelişti. Fakat tüm bildiklerimiz bu kadar" diye konuştu.

ABD basınının iddiasına göre çarpışmada bir kişi hayatını kaybetti.

Son Dakika! ABD'de 54 katlı gökdelene helikopter çarptı! 1 kişi hayatını kaybetti

11 EYLÜL SALDIRISINI HATIRLATTI

11 Eylül saldırıları, El-Kaide terör örgütüne bağlı kişiler tarafından kaçırılan uçakların 11 Eylül 2001 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri'ndeki iki farklı hedefe intihar saldırısı düzenlemesiyle gerçekleşen koordineli dört saldırıdır. Saldırılar sonucunda 19 hava korsanı dahil 2.996 kişi hayatını kaybederken, 10 milyar doların üstünde maddi hasar meydana gelmişti.

ABD'de helikopter gökdelene çarparak düştü
Yorumlar