Anasayfa /  Foto Galeri

95 yaşında koronavirüsü yenen teyze 3 önemli besini sıraladı!

Bartın'da koronaya yakalanan 95 yaşındaki Fatma Ayan, 13 günlük tedavinin ardından taburcu oldu. İyileşebilmesini sağlıklı beslenmesinin çok önemli olduğu söyleyen yaşlı kadın hastalık sürecinde bal, yoğurt ve süt yediğini dile getirdi.

95 yaşında koronavirüsü yenen teyze 3 önemli besini sıraladı! - Sayfa 1

95 yaşında koronavirüsü yenen teyze 3 önemli besini sıraladı!

Bartın'da kızı Müesser Koç ile oturan 4 çocuğu, 12 torunu olan Fatma Ayan, 23 Eylül günü rahatsızlandı. Fatma Ayan yapılan test sonucunun pozitif çıkması nedeniyle Bartın Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı.

95 yaşında koronavirüsü yenen teyze 3 önemli besini sıraladı! - Sayfa 2

13 gün süren tedavisinin ardından Ayan taburcu edildi. 10 yıl önce kalp krizi ve beyin felci geçiren Fatma Ayan, sağ gözünde görme kaybı ve duyma yetisini de yüzde 80 oranında yitirdi.

95 yaşında koronavirüsü yenen teyze 3 önemli besini sıraladı! - Sayfa 3

Koronayı atlatmasına çocukları bile şaşırdı.

15 yıldır annesine evinde baktığını söyleyen kızı Müesser Koç, "Annemde grip rahatsızlığı başladı. Sonra sağlık ekiplerini çağırdık.

Testi pozitif çıkınca, hemen alıp hastaneye yatırdılar. Hastanede yattıktan sonra sağlıklı bir şekilde taburcu oldu.

95 yaşında koronavirüsü yenen teyze 3 önemli besini sıraladı! - Sayfa 4

Biz çok şaşırdık. Çünkü çok korkmuştum. Allah'ımıza binlerce şükür olsun ki şu an çok iyi. Geçtiğimiz yıllarda 2 kere anjiyo ve felç geçirdi.

Ama tansiyonu var. Sağlık durumu çok iyi, bizde virüsü atlatınca çok sevindik. Sonuçta annem 95 yaşında virüsü atlatmasına bile çok şaşırdık. Allah daha çok uzun ömür versin" diye konuştu