Anasayfa /  Magazin

90’ların efsane ismi Levent Oran yoğun bakımda!

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, 90’lı yılların sivri dilli televizyon fenomeni Levent Oran’ın kalp krizi geçirdiğini ve yoğun bakımda olduğunu duyurarak dua istedi.

Abone ol
Abone ol 20 Kasım 2020 13:23

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, 90’lı yılların sivri dilli televizyon fenomeni Levent Oran’ın kalp krizi geçirdiğini ve yoğun bakımda olduğunu duyurarak dua istedi.

Akay, “2017 yılında kalp ameliyatı olan 90’lı yılların televizyon fenomenlerinden altmış yaşındaki Levent Oran, 2017 yılında kalp ameliyatı olmuş ve sağlığına kavuşmuştu. Levent, şimdi ise kalp krizi nedeni ile yoğun bakımda ve durumu çok çok ağır. Arkadaşımız için dualarınızı esirgemeyin.” ifadelerini kullandı.

FAL BAKARAK GEÇİNİYOR


Son dönemde özel tiyatrolarda rol alarak ve fal bakarak geçinen Levent Oran, 1960 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Gençlik yıllarında tiyatroya ilgi duyan Oran, geçimini bir süre bankacılıktan kazandı.

İçindeki şöhret aşkı onu, bazı programlara para karşılığı seyirci toplayan kişilerle tanışmasına vesile oldu ve ve katıldığı programlarda yaptığı ses getirecek yorumlarla da kendisini ön plana çıkarmayı başardı.

LEVENT ORAN KİMDİR?

1960 yılında İstanbul’da doğan Levent Oran, otoriter bir anne ve deniz subayı bir babanın oğlu olarak büyüdü. Dört kardeşlerdi ama üzerinde baskı oluşturan bu otorite, onun ailesine karşı en muhalif çocukolmasına neden oldu. Gençlik yıllarında tiyatroya ilgi duydu ve bu alanda ilerlemeye çalıştı. Belki de içindeki şöhret olma hevesi de böyle başlamıştı. Levent Oran, geçimini bir süre bankacılıktan kazandı; zaten tiyatroda da istediği başarıyı yakalayamamıştı. Bu yüzden rotasını tamamen televizyon ekranlarına çevirdi. Levent Oran, ömründe görmediği ünlülerin cenazelerine katılıp ekranda gözüküyor; akşam da TV’de kendisini izleyip mutlu oluyordu. O da bunu sonuna kadar kullandı. Yolu bir şekilde, bazı programlara para karşılığı seyirci toplayan kişilerle kesişti ve katıldığı programlarda yaptığı ses getirecek yorumlarla da kendisini ön plana çıkarmayı başardı.

 

Yorumlar