Anasayfa /  Güncel /  Gündem

90 bin taşerona kadro gelecek mi? Taşerona Kadro ne zaman gelecek?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, geçtiğimiz haftalar da taşerona kadro düzenlemesinden 90 bin işçinin yararlanacağını açıklamıştı. 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş'ta meydana gelen yıkıcı depremler sebebiyle Meclis çalışmalarına ara vermişti. Gzöler 28 Şubat'ta açılacak Meclis'e çevrildi. İşte detaylar...

Abone ol
Abone ol 25 Şubat 2023 16:30

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, geçtiğimiz haftalar da taşerona kadro düzenlemesinden 90 bin işçinin yararlanacağını açıklamıştı. 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş'ta meydana gelen yıkıcı depremler sebebiyle Meclis çalışmalarına ara vermişti. Gzöler 28 Şubat'ta açılacak Meclis'e çevrildi. İşte detaylar...

MECLİS 28 ŞUBAT'TA ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYOR!

Kahramanmaraş'ta yaşanan depremin ardından ülke genelinde yas ilan edildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) çalışmalarına 21 Şubat gününe kadar ara vermişti.  AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş “Milletvekillerimizin büyük bir çoğunluğunun deprem bölgesinde olması sebebiyle, siyasi partilerimizin mutabakatı ile TBMM çalışmalarına 28 Şubat 2023 tarihine kadar ara verilmesi kararlaştırılmıştır. Geçmiş olsun Türkiye’m” ifadelerini kullanmıştı.

TAŞERONA KADRO NE ZAMAN GELECEK?

Kahramanmaraş depremlerinin ardından TBMM faaliyetlerine ara verirken taşerona kadro çalışmaları da durdu. TBMM çalışmalarına yeniden 28 Şubat tarihinde başlayacak. Meclisin gündemindeki konular 28 Şubat'tan itibaren ele alınacak. 

Sözleşmeliye kadro çalışmalarından 90 bin taşeron işçinin yararlanamadığını söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Onların problemlerini kasım ayında ya da daha erken çözmüş olacağız. Şu anda geçici işçiler sorunu var. 90 bin işçinin kadroya alınması için çalışmalarımız sürüyor." demişti.

DAHA ÖNCE NELER SÖYLENMİŞTİ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 90 bin taşerona kadro verileceğini duyurmuştu. Bakan Bilgin "Taşeron işçilerin kamuda kadrolu işçi haline gelmesi konusunda geçtiğimiz yıllarda hükümetimiz önemli bir reforma imza attı. Yaklaşık 1 milyon işçiye kadro verildi.

BAKAN BİLGİN DUYURMUŞTU "ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR"

O zamanlarda 90 bin işçi bu fırsattan istifade edemedi. Onların problemlerini kasım ayında ya da daha erken çözmüş olacağız. Şu anda geçici işçiler sorunu var. 90 bin işçinin kadroya alınması için çalışmalarımız sürüyor." ifadelerini kullanmıştı.

90 BİN TAŞERON İŞÇİ KİMLERİ KAPSIYOR?

90 bin işçi kadrosunun kimleri, şartlarının neler olduğu ve hangi kurumları kapsadığı düzenlemeye dair en çok araştırılan arasında bulunuyor. Konuyla alakalı çalışma detaylı hale geldikçe açıklama yapılması bekleniyor.

THY'DEN TAŞERONA KADRO DUYURUSU

TÜRK Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, taşeron şirketlerde THY adına çalışan personelin kadroya alınacağını açıkladı. Ahmet Bolat, sosyal medya hesabından konuyla alakalı yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

"Taşeron şirketlerde sadece bizim için çalışan tüm arkadaşlarımız, mart-nisan ayına kadar THY'li olacak. Yüzde 100 THY'nin iştiraki olan TK-Hizmet-Servis A.Ş.'yi kurarak hepsini ailemizin gerçek üyesi yapacağız" 

Etiketler Taşeron Kadro Meclis
Yorumlar